• چهارشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 969-990-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با حضور شاعران محلی سرا؛

اولین شب‌شعر بومی «یاسمین گل» در میناب برگزار شد

اولین شب‌شعر محلی یاسمین گل با حضور برترین شاعران بومی سرای استان هرمزگان در میناب برگزار شد.

رئیس انجمن ادبی اردیبهشت در حاشیه برگزاری این رویداد هنری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس در میناب، افزود: اولین شب‌شعر محلی «یاسمین گل» به همت انجمن ادبی اردیبهشت و با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز میناب برگزار شد.

یداله شهرجو، با اشاره به شاعرانی که در این شب‌شعر شعرخوانی داشتند، بیان کرد: در این شب خاطره‌انگیز ابراهیم کریم‌آبادی، آسیه صمیمی، یعقوب سهوزاده، ایرج انصاری فر، یداله شهرجو، مرتضی نصیری، نعمت اله کریمی، زهرا اسپید، علی‌اکبر ضمیری، معصومه پورثمال، خانم سلماسی، سمیه سالاری، خانم گروگیان، یعقوب یزدان پناه، عباس صابری و یزدان نصیری شعرهایی بومی و با گویش محلی خواندند.

رئیس انجمن ادبی اردیبهشت، افزود: در این شب‌شعر از جایگاه تا مجری و همه برنامه‌ها شکل و شمایل بومی داشت و از پذیرایی با کلوچه‌های محلی و حتی سخنرانان برنامه نیز با گویش محلی سخن گفتند.

وی با اشاره به استقبال چشمگیر مخاطبان شعر بومی از این شب‌شعر، اظهار کرد: از نکات برجسته این برنامه استقبال بی‌نظیر شعر دوستان بود به شکلی که سالن ظرفیت کافی برای مخاطبین شعر بومی نداشت.

شهرجو ضمن تقدیم شعری به معلمان مینابی سانحه دل‌خراش سال 90، تصریح کرد: در این برنامه 6 تیم پنج نفره از دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز میناب برای هماهنگی‌های لازم و برگزاری این رویداد همکاری داشتند.

به گزارش ایسنا، اولین شب‌شعر بومی یاسمین گل با حضور دکتر جاودان رئیس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان در مرکز میناب با حضور شاعرانی از بندرعباس، رودان، سیریک و میناب برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: