• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-190-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

افتتاح اولین کلاس درس گردشگری کشور در میناب

اولین کلاس درس گردشگری آموزشی ایران با هدف آشنایی بیشتر دانش آموزان بافرهنگ غنی بومی جنوب، خصوصاً هرمزگان با نام <سِرگِ دانش> در دبستان شهید موسوی نسب میناب افتتاح شد.

مجید ره پرور، آموزگار پایه ششم و ایده پرداز این طرح در حاشیه برگزاری افتتاحیه این کلاس درس گردشگری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس در میناب، اظهار کرد: سال تحصیلی گذشته طرح گنزیره را در کلاس درس اجرا کردیم که بازتاب بسیار خوبی در نزد اولیا، دانش آموزان و حتی عموم مردم داشت و بر آن شدیم که این کار را گسترش دهیم.

وی خارج شدن از آموزش در فضای تک‌بعدی و تکراری و ایجاد فضای آرام‌بخش و انگیزشی را از اهداف ساخت این کلاس درس دانست و افزود: کلاس درس را  به‌صورت کامل بومی‌سازی کرده تا دانش آموزان لذت تحصیل دریک فضای سنتی را تجربه کنند  و از سوی دیگر آموزش از حالت تک‌بعدی خارج شود.

ره پرور با اشاره به اینکه این کلاس بوم‌ گردی روزهای چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 10:30 صبح پذیرای گردشگران و دانش آموزان سایر مدارس نیز خواهد بود، تصریح کرد: به همین منظور با کمک اولیاء فرهیخته دانش آموزان و مسئولین مدرسه طرح را با نام (سِرگِ دانش) با تمام جزئیات یک سرگ قدیمی اجرا نمودیم، تا ضمن آشنایی بیشتر دانش آموزان با فرهنگ سنتی و بومی میناب، لحظات ناب و فراموش‌نشدنی را تجربه کنند.

این معلم هنرمند با بیان اینکه این کار برای اولین بار است که در کشور انجام می‌شود و تاکنون سابقه بومی‌سازی کلاس درس وجود نداشته است، خاطرنشان کرد: اولین کلاس درس گردشگری آموزشی ایران این فرصت را به فراگیران می‌دهد تا با ظرفیت‌های بالای گردشگری آشنا شوند و خود را برای توسعه این بخش آماده سازند تا ضمن آشنایی بیشتر با این صنعت بی‌بدیل و زنده نگه داشتن توان فرهنگی بومی، چگونگی پیشرفت در زندگی آینده را تمرین کنند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز (2 دی) اولین کلاس درس گردشگری آموزشی کشور با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در دبستان شهید موسوی نسب میناب افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: