• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-587-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس:

ساخت یادمان شهدای هواپیمای ایرباس نیاز به همکاری بیشتر دارد/مشکلات رعایت حریم ۶۰ متری ساحل رفع می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گفت: ساخت مرکز فرهنگی و یادمان هواپیمای مسافربری سرنگون‌شده ایرباس در آب‌های خلیج‌فارس به دست آمریکا، همکاری و هماهنگی دستگاه‌های متولی را می‌طلبد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، سردار حمید سرخیلی در نشست کمیته‌های تخصصی دفاع مقدس در استان هرمزگان گفت: ساخت یادمان ایرباس نماد عجز و ناتوانی آمریکا در برابر ملت شریف ایران اسلامی است.

وی با بیان جانمایی این طرح در ساحل و محل رفت‌وآمد مردم است، افزود: با همکاری شهرداری و نهاد‌های مربوط مشکلات رعایت حریم ۶۰ متری ساحل با ساخت پارک و فضای سبز در اطراف این یادمان و همکاری شهرداری رفع می‌شود.

سردار سرخیلی اضافه کرد: این سازه فرهنگی که مطالعه آن از سال ۹۴ آغازشده و دارای پشتوانه قانونی است در زمینی به مساحت ۵ هزار مترمربع بااعتبار ۸ میلیارد تومان پشت محله نخل ناخدا و نزدیک ساحل ساخته می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: تاکنون بیش از ۸۰۰ میلیون تومان عملیات تحکیم بستر و ساخت زیربنای قسمت‌های اداری اجراشده است.

همچنین معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان گفت: خروجی جلسه‌های کمیته‌های دفاع مقدس در استان باید ترویج فرهنگ دفاع مقدس در استان باشد.

بهروز اکرمی افزود: باید به دنبال باز تولید نسل دفاع مقدس در جامعه بود چراکه پایداری و استقامت کشور نیازمند تربیت افراد انقلابی است.

وی بر تدوین تاریخ دفاع مقدس استان تأکید کرد و گفت: ترویج الگو‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس با ابزار‌های نوین تأثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، یادمان شهدای ایرباس به شکل دوبال شکسته به طول هر کدام ۱۹متر و به نشانه بی گناهی مسافران هواپیمای مسافربری ایرباس کشورمان بر بالای مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان هرمزگان ساخته می شود. این مرکز فرهنگی با مساحت ۱۳ هزارمتر و زیربنای ۶ هزارمترمربع در ضلع جنوبی ساحل بندرعباس ساخته می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: