• چهارشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-787-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری نشست"کتابخوان دانشگاهی"با هدف به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده در بندرعباس

نشست کتابخوان دانشگاهی با موضوع آزاد و با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، رئیس دانشگاه سما، دانشجویان و کتابدوستان در دانشگاه سما برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، نشست کتابخوان دانشگاهیان با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان، رئیس دانشگاه سما بندرعباس، رئیس اداره امور کتابخانه‌های عمومی استان و جمعی از علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در دانشگاه سما برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان در خصوص این نشست گفت: نشست امروز دومین نشست ویژه دانشگاهیان و دانشجویان در سال جاری است که در راستای  به اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده‌شده و رشد هم‌افزایی دستگاه‌ها و متولیان مبحث کتاب و کتاب‌خوانیدر فضاهای دانشگاهی برگزار می‌شود.

محسن زینلی تختی با اشاره به تأثیر برگزاری نشست کتاب‌خوان در میزان آشنایی افراد با فرهنگ کتاب‌خوانی، گفت: با توجه به آثار مخرب تکنولوژی و نرم‌افزارهای مجازی و رسانه‌های جمعی، بهتر است به‌عنوان سفرای ترویج کتاب از هر فرصتی برای معرفی کتاب به دیگران استفاده کرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هرمزگان ادامه داد: برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بهتر است ابتدا از نزدیکان و خانواده شروع کنیم و در جمع خانواده، نشست‌های کتابخوان برگزار نماییم و از اثرات نیکوی کتاب بهره‌مند شویم.

همچنین رئیس دانشگاه سما بندرعباس با تأکید بر مزایای کتاب‌خوانی بیان کرد:سرانه مطالعه در کشورها به رشد فرهنگی آن‌ها و به‌طور گسترده‌تر به توسعه انسانی در هر کشور مربوط می‌شود. به این معنا که هر چه سرانه مطالعه بالاتر باشد،آن کشور از رشد فرهنگی بالاتری برخوردار است و برعکس، یعنی هر چه از رشد فرهنگی بالاتری برخوردار باشد سرانه مطالعه بالاتر خواهد بود.

مهدی دسینه ادامه داد: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه در کتابخوان نبودن افراد جامعه است و اگر کتاب‌خوانی در جامعه ترویج یابد بسیاری از مشکلات مردم حل و از وقوع دیگر مشکلات پیشگیری به عمل می‌آید.

به گزارش ایسنا، در ادامه کتاب‌های «شما که غریبه نیستید» تألیف «هوشنگ مرادی کرمانی» توسط «سمانه قریشی»، «اصول حقوق اداری» تألیف «مهدی هداوند» توسط «صدیقه حسین‌پور»، «لطفاً گوسفند نباشید» تألیف «محمود نامنی»، توسط «احسان صادقی» و «لطفاً موفقیت را باور کنید» تألیف «محمود نامنی» به اشتراک گذاشته شدند و در پایان برنامه نیز حاضرین با کتاب پذیرایی و به خواندن کتاب دعوت شدند. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: