• پنجشنبه ۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-987-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

برگزاری جشنواره منطقه‌ای طنز کودک برای نخستین بار در بندرعباس

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان از برگزاری جشنواره منطقه‌ای طنز کودک برای نخستین بار در بهمن امسال در بندرعباس خبرداد و افزود: این جشنواره با شرکت استان‌های منطقه چهار کانون شامل استان‌های هرمزگان، یزد، کرمان و خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان با همکاری امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، ناهید سلمیانی احمدی در نشستی خبری اظهار کرد: چهار کتابخانه سیار به مراکز کانون پرورش فکری کودکان بندرعباس، فین، حاجی آباد و میناب کانون پرورش فکری کودکان از بخش اعتبارات استانی اضافه می شود.

وی بیان کرد: درحال حاضر ۱۵ کتابخانه ثابت و ۲ کتابخانه پستی در شهرستان‌های بندرعباس و میناب وجود دارد که با اضافه شدن ۴ کتابخانه سیار دیگر تعداد کتابخانه‌های کانون پرورش فکری هرمزگان به ۲۱ مورد می رسد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان از برگزاری جشنواره منطقه‌ای طنز کودک برای نخستین بار در بهمن امسال در بندرعباس خبرداد و افزود: این جشنواره با شرکت استان‌های منطقه چهار کانون شامل استان‌های هرمزگان، یزد، کرمان و خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان با همکاری امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان برگزار می شود.

سلیمانی در ادامه از راهیابی پنج قصه گوی این استان به مرحله نهایی جشنواره بین المللی قصه گویی در اختتامیه بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌ گویی منطقه ۴ کشور را از دیگر فعالیت‌های بخش فرهنگی کانون عنوان کرد.

وی ادامه داد: در جشنواره منطقه ای در استان یزد سمیرا عامری پور عضو ارشد کانون فراگیر بندرعباس با قصه کچل کفترباز در بخش آزاد به مرحله بین المللی این جشنواره راه یافت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان اضافه کرد: طی صد روزه امسال، واحد صدور مجوز واردات اسباب بازی با برسی ۱۷۷ پرونده، مجوز ترخیص و تعداد اسباب بازی از گمرکات استان را صادر کرده است.

سلیمانی ادامه داد: کانون پرورش فکری هرمزگان همچنین با ارسال ۵  اثرپژوهش کودک و ۷ اثر اقدام پژوهی در جشنواره هفته پژوهش شرکت کرده و توانست یک عنوان برگزیده و دو عنوان تقدیر شده را در پرونده پژوهشی خود ثبت کرد.

وی راهیابی فیلم پویانمایی با عنوان لاک پشت های پوزه عقابی در سومین جشنواره‌ محیط زیستی سپیدار، تجهیز و خرید تلسکوپ با متعلقات برای رصد خانه و گنبد آسمان نما و برگزاری دوره های آموزشی رویکردهای دینی را از فعالیت های درحال اجرا از سوی کانون در بخش پژوهش نام برد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان هرمزگان چاپ کتاب آوای دریا۲ با موضوع "دریا مسیر پیشرفت" با هدف مکتوب کردن آثار ادبی خلق شده اعضای ادبی و پرورش یافته کانون هرمزگان باهمکاری بنیاد نخبگان و برپایی ۳۰جلسه نقد کتاب با حضور نویسندگان مطرح کشوری و استانی از جمله جمشید خانیان و مجید عمیق دو نیوسنده مطرح کشوری را از فعالیت های حوزه ادبی کانون عنوان کرد.

سلیمانی همچنین برپایی ۹۰ نمایشگاه عرضه کتاب در مدارس به منظور ارتقا سطح فرهنگ کتاب و کتاب خوانی، کسب دیپلم افتخار عضو کانون ابوموسی در فراخوان بین المللی شانزدهمین نمایشگاه سه سالانه کودکان های ونیکا فنلاوند ۲۰۱۷، قراردادن ۷۲۰ دانش آموز در مقاطع دبستان و راهنمایی  در ۱۷ روستا تحت پوشش کتابخانه پستی کانون هرمزگان را بخش دیگری از فعالیت های کانون نام برد.

وی در پایان از برگزاری کارگاه آموزشی صیانت از کودکان آنلاین روز پنج شنبه هفتم دی ماه با حضور حسین غفاری، پژوهشگر فرهنگ و رسانه با هدف آشنایی مربیان فرهنگی کانون پرورش فکری با نحوه صحیح استفاده کودکان و نوجوانان از شبکه های مجازی خبرداد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: