• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-490-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

با راه افتادن کاروان «یار مهربان»؛

9 کتابخانه در روستاهای قشم تجهیز شد

رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم گفت: 9 کتابخانه در قالب کاروان «یار مهربان» در روستاهای دوربَنی، گَوَرزین، خالِدین، توریان، دِیرستان، گوران، دولاب، طِبل و درگهان با اعتباری بالغ‌بر دو میلیارد و 200 میلیون ریال تجهیز شد.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، امینه دریانورد در این خصوص بیان کرد: با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم، تجهیزات موردنیاز کتابخانه‌های عمومی روستایی شامل 25میز مطالعه، 100صندلی، هفت قفسه، پنج فایل و تعدادی قفسه نشریات و میز و صندلی ویژه کودکان به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال خریداری و راهی روستاها شد.
وی هدف از انجام این اقدام فرهنگی را برداشتن گام‌های بزرگ برای توسعه کتاب و کتاب‌خوانی در روستاها و همچنین تشویق سایر روستاهای شهرستان برای احداث کتابخانه خواند و بر ضرورت فرهنگ‌سازی کتاب‌خوانی از سنین پایین تأکید کرد.
رئیس کتابخانه‌های عمومی قشم  همچنین از خریداری 350 عنوان کتاب به ارزش یک میلیارد ریال در زمینه‌های روانشناسی، تاریخ، کودک، ادبیات و فلسفه با همکاری اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم خبر داد.
شهرستان قشم دارای 150 هزار نفر جمعیت است و شش هزار نفر عضو فعال کتابخانه‌ای، هفت کتابخانه فعال و 9 کتابخانه آماده بهره‌برداری دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: