• جمعه ۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-1985-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

بی‌قانونی با رشوه و واسطه‌گری درست نمی‌شود/پروژه غول پیکر ساحل بندرعباس باید تخریب شود

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با تأکید بر اینکه قانون برای اجرا و برقرار شدن نظم اجتماعی عادلانه است، اظهار کرد: اگر قانون می‌گوید چاه غیرمجاز باید پر شود همان قانون می‌گوید ساخت‌وساز غول‌پیکر کنونی کنار ساحل بندرعباس هم خراب شود.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباسی با اشاره به اینکه در ثروت و مقام آرامشی وجود ندارد، افزود: ثروت آن‌قدر اضطراب می‌آورد که حتی رئیس‌جمهور آمریکا برای به دست آوردن پول در عربستان می‌رقصد.
وی بابیان اینکه کسانی که ایمان به پروردگار دارند و دل‌هایشان با یاد خدا آرام می‌شود، همواره در آرامش به سر می‌برند، اظهار کرد: یاد خدا را تقویت کنید زیرا بسیاری از مشکلات ما این است که از یاد خدا غافل شده‌ایم.
امام‌جمعه بندرعباس اضافه کرد: آرامش بدون ایمان و یاد خدا حاصل نمی‌شود و باید بیش‌ازپیش در زندگی و تمامی اموراتمان از آن بهره ببریم.
آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه بی‌ایمانان دنیا را وسیله آرامش قرار می‌دهند، تصریح کرد: دل بستن به دنیا، دنیا را در مقابل خدا قرار دادن و از یاد خدا غافل بودن نتیجه‌اش جهنم است.
وی ادامه داد: آن دلی که ثروت تکانش دهد به آرامش نمی‌رسد اما دل مطمئن نه از ثروت نه از فقر می‌ترسد و تنها یاد خدا آرامش‌دهنده دل‌هایش است.
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بابیان اینکه هرچه جامعه‌ای که یاد خدا در آن بیشتر باشد، آرامش بیشتری دارد، عنوان کرد: استرس عامل مهمی در بسیاری از مسائل است و اساس درمان این استرس در یاد خداست.
وی با اشاره به اینکه نمی‌گویم از دولت انتقاد نشود چراکه اجناس در حال گران شدن است و می‌توان منطقی انتقاد کرد، بیان کرد: دولت باید به فکر مردم باشد و جلوی این گرانی را بگیرد و مردم هم می‌توانند آگاهانه انتقاد کنند؛ متناسب با هر اتفاقی باید زندگی خود را تنظیم کرد.
آیت‌الله نعیم‌آبادی در ادامه با تسلیت وفات حضرت معصومه(س)، افزود: مقام والای شفاعت و عصمت و شأن بالای حضرت معصومه(س) ویژگی‌ها بارز این بانوی برجسته اسلام است.
امام‌جمعه بندرعباس با اشاره به اینکه شهر قم همواره مامن فاطمیون و محل حضور متدینین است، یادآور شد: وجود مضجع شریف حضرت معصومه(س) موجب شده است، قم به قطب و مرجع علوم اسلامی تبدیل‌شده و افراد بسیاری از سراسر دنیا برای فراگیری این علوم به این شهر مراجعه می‌کنند و بعد از فراگیری آن را در مناطق خود تعمیم می‌دهند.
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان بابیان اینکه رشد و زندگی در خانواده پیامبران و اولیاء تضمینی برای خوب بودن نیست و این اراده و انتخاب خود فرد است که مسیر زندگی او را تعیین می‌کند، افزود: اراده محکم و انتخاب درست بزرگ‌ترین درسی است که می‌توان از زندگی حضرت معصومه(س) گرفت.
وی با اشاره به اینکه در روایات داریم کسی که حرم کریمه اهل‌بیت (س) را بامعرفت زیارت کند، بهشت از آن اوست، یادآور شد: امیدوارم بامعرفت به شخصیت و جایگاه حضرت معصومه (س) پیام این بانوی عالی‌مقام را به همه دنیا تعمیم دهیم.
آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به هفته ثبت‌احوال، اظهار کرد: آفرینش همه‌چیزش ثبت است و یکی از راه‌های شناخت تعالی جوامع، اهتمامشان به ثبت است.
آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به اینکه جامعه اسلامی باید جامعه ثبتی باشد، تصریح کرد: نه‌تنها ثبت اولاد اسناد و املاک بلکه باید همه‌چیز ثبت شود تا بتوان با برنامه‌ریزی به رشد و تکامل در جامعه رسید و نباید هیچ جیز بدون ثبت باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات و مشکلات جدی استان عدم ثبت املاک در استان در گذشته و معضلات فعلی آن است.
وی در ادامه بابیان اینکه بی‌قانون با رشوه و واسطه‌گری درست نمی‌شود، خاطرنشان کرد: اگر با رشوه نادرستی را بخواهیم درست کنیم امری اشتباه و نادرست‌تر است و قانون را بی‌قانون کرده‌ایم.
امام‌جمعه بندرعباس با تأکید بر اینکه قانون برای اجرا و برقرار شدن نظم اجتماعی عادلانه است، اظهار کرد: اگر قانون می‌گوید چاه غیرمجاز باید پر شود همان قانون می‌گوید ساخت‌وساز غول‌پیکر کنونی کنار ساحل بندرعباس هم خراب شود.
وی ادامه داد: این پروژه کنار ساحل در طول سه سال گذشته نه‌تنها خراب نشده بلکه روزبه‌روز پیشرفت کرده و حتی کسی نمی‌گوید به سازندگانش که بالای چشمتان ابروست. تفاوت آن‌کسی که چاه غیرمجاز حفر کرده و اکنون پرشده با این پروژه در جوار ساحل بندرعباس که تخریب نشده است، در قدرت و دست‌های پشت پرده‌اش است.
آیت‌الله نعیم‌آبادی با اشاره به‌ضرورت حضور حماسی و باشکوه مردم در راهپیمایی روز نهم دی، عنوان کرد: نهم دی مقابله با بی‌قانونی بود که سعی در برهم زدن نظم و قانون کشور را داشتند اما مقام معظم رهبری حکیمانه و مدبرانه آن فتنه 88 که ریشه‌اش بی‌قانونی بود را برچید.
وی بابیان اینکه باید دستگاه‌های اجرایی مسئول جلوی بی‌قانونی را بگیرند، افزود: راه نجات کشور، قانون است، اگر قانون شکسته شود، دیگر سنگ رو سنگ بند نمی‌شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان در پایان گفت: اگر قانون می‌گوید سپاه وارد سیاست نشود، نباید بشود و اگر می‌گوید ساخت‌وسازی کنار ساحل نشود باید هر ساخت‌وسازی تخریب شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: