• سه شنبه ۱۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2584-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس:

شرکت‌های داخلی مثل ایزوایکو نیاز به اعتماد و حمایت دولت دارند

رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان گفت: دولت و نهادهایی چون کشتی‌رانی و نفت‌کش جمهوری اسلامی باید همچون مجموعه وزارت نفت به مجتمع بزرگ ایزوایکو اعتماد کرده و با واگذاری کارهای خود به آن، موضع حمایتی خود نسبت به تولید و خودکفایی ملی را نشان دهند.

حسین هاشمی تختی در حاشیه عملیات بارگیری سکوی 14- spd پارس جنوبی جهت نصب در میدان مشترک پارس جنوبی در آب‌های خلیج‌فارس که با حضور استاندار هرمزگان و مسئولین کشوری و استانی آغاز شد، در گفت‌و‌گو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: اجرای این پروژه بزرگ و اساسی را به ملت عزیز ایران تبریک می‌گویم.

وی با بیان اینکه این پروژه با استفاده از تخصص و توان ملی و سرمایه انسانی به‌صورت عملیاتی، تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرده است، افزود: این تکیه بر توان ملی و سرمایه انسانی موجب کاهش وابستگی کشور اسلامی ما به کشورهای خارجی شده است.

نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اکنون توانسته‌ایم به همت مجتمع ایزوایکو و حمایت دولت و مجلس در ساخت سکوهای گازی روی پای خود بایستیم و کاری را که قبلاً مجبور بودیم به شرکت‌های خارجی بسپاریم خودمان انجام دهیم و این کاری بسیار بزرگ و اساسی است.

هاشمی تختی با اشاره به اینکه توصیه من به دولت و همچنین نهادهایی چون کشتی‌رانی و نفت‌کش جمهوری اسلامی این است که همچون مجموعه وزارت نفت به مجتمع بزرگ ایزوایکو اعتماد کرده و با واگذاری کارهای خود به آن موضع حمایتی خود نسبت به تولید و خودکفایی ملی را نشان دهند، اضافه کرد: با اعتمادی که صورت می‌گیرد حتماً کارشناسان و متخصصین نتیجه مطلوب را برایشان رقم خواهند زد و بتوانیم روزبه‌روز بر تجربه خود افزوده و بر کارهای بزرگ‌تری فائق بیاییم.

وی با بیان اینکه به‌عنوان رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی مجلس برای اعتماد دستگاه‌ها به شرکت‌های داخلی و واگذاری کارهای خود به آنان پیشنهادم وضع قوانینی قاطع در این زمینه است، تصریح کرد: به‌طور مثال برای اینکه پروژه‌ها ضمانت اجرایی داشته باشند از یک تاریخ مشخص دیگر به شناورهایی که ساخت داخل نیستند اجازه پهلو گرفتن ندهیم.

رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی مجلس ابراز کرد: مجلس، کمیسیون صنایع و معادن مجلس و کمیته بنادر و صنایع دریایی این آمادگی را دارند تا برای توانمندسازی این مجتمع عظیم و سایر مجموعه‌های داخلی که در راستای تولید و خودکفایی ملی قدم برمی‌دارند هر کاری از دستمان بر می‌آید انجام دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: