• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1687-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان:

از فعالیت‌های علمی در زمینه موسیقی حمایت می‌کنیم

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت: از همه هنرمندان و نوازندگانی که در جهت حفظ و اشاعه موسیقی بومی استان و مستندسازی و فعالیت علمی در این زمینه گامی بردارند، حمایت می‌کنیم.

سعید موحدی در حاشیه مراسم رونمایی از دومین جلد کتاب "آواها و نواهای هرمزگان" به قلم "حسین رستمی راد" و تجلیل از هنرمند پیشکسوت "ابراهیم شهدوستی" در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: برگزاری چنین مراسم‌هایی نشان از توجه به عرصه موسیقی و اهمیت مستندسازی و کار علمی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه موسیقی یکی از نمادهای اساسی هویت استان هرمزگان است، افزود: استان هرمزگان در خصوص عقبه موسیقی و استادان موسیقی‌اش از گذشته تاکنون حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه امروز زمان آن فرارسیده که برای ثبت این هویت و حفظ آن برای آیندگان در این زمینه کارهای علمی صورت بگیرد، تصریح کرد: رستمی راد یکی از افرادی است که در این زمینه قدم برداشته و تلاش او برای تبدیل موسیقی هرمزگان به مباحث علمی و نت‌نویسی قابل‌تقدیر است.

موحدی با بیان اینکه جامعه امروز نیاز به بازخوانی و بازسازی هویت ملی، فرهنگی و مذهبی خود دارد و موسیقی در هرمزگان یکی از اساسی‌ترین مباحث فرهنگی است که باید به آن پرداخته شود، عنوان کرد: سیاست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان واگذاری فرهنگ و هنر به خود هنرمندان و فعالان فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه هرمزگان در خصوص گسترش آموزشگاه‌های موسیقی و پرداخت علمی‌تر به این هنر ارزشمند از پیشگام‌ترین استان‌ها بوده است، خاطرنشان کرد: هنرمندان و فعالان فرهنگی هنری تحصیل‌کرده استان در این خصوص نقش خوبی را ایفا کرده‌اند.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با بیان اینکه اولویت اول موسیقی هرمزگان، حفظ و اشاعه موسیقی بومی استان است، ابراز کرد: این اداره کل آمادگی دارد از همه هنرمندان و نوازندگانی که در جهت حفظ و اشاعه موسیقی بومی استان و مستندسازی و فعالیت علمی در این زمینه گامی بردارند، حمایت کند.

موحدی با اشاره به اینکه جمعی از هنرمندان و آموزشگاه موسیقی نگارستان درزمینهٔ احیای موسیقی بومی استان و تجلیل از پیشکسوتان این عرصه مثل مراسم تجلیل از استاد قنبر راستگو و این مراسم، راهی را آغاز کرده که می‌تواند ابتدای کارهایی بزرگ و اساسی در این زمینه باشد، بیان کرد: در حال حاضر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان آمادگی دارد که در آینده برای برگزاری چنین مراسم‌هایی در جهت تجلیل از پیشکسوتان موسیقی هرمزگان قدم بردارد و همچون گذشته از مؤلفان استان حمایت کند.

وی با بیان اینکه اولویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی درزمینهٔ خرید کتاب‌ها، کتاب‌های مؤلفان بومی است، اظهار کرد: همان‌طور که در خصوص جلد اول کتاب "آواها و نواهای هرمزگان" از آقای رستمی راد حمایت کردیم در خصوص جلد دوم آن نیز پای‌کار خواهیم بود و 30 درصد چاپ کتاب را خریداری خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان خاطرنشان کرد: رسماً اعلام می‌کنم تمامی افرادی که در راستای موسیقی هرمزگان، مفاخر موسیقی استان و همچنین فعالیت علمی در این زمینه برنامه‌ای داشته باشد موردحمایت قرار خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: