• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-2387-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

درخشش قصه‌گوی هرمزگانی در جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی

برگزیدگان بخش فراگیر بیستمین جشنواره‌ بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شناخته شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، هیئت‌داوران بخش «فراگیر» برای کودکان دارای نیازهای ویژه متشکل از علی خانجانی، سیدعلی کاشفی‌خوانساری، مژگان خلیل‌پور و مهدیه مهدویان پس از بررسی 13 اثر راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای، دو اثر را به‌عنوان برگزیده و یک قصه را به‌عنوان اثر تقدیری معرفی کردند.

بر این اساس، داستان‌های «سه تخم هندوانه» و «دخترک مو فرفری» با قصه‌گویی طاهره بشیر و سپیده ابراهیمی در روزهای برگزاری جشنواره بر روی صحنه و برای مخاطبان اجرا خواهند شد. این دو اثر برگزیده از استان‌های تهران و چهارمحال و بختیاری به دبیرخانه‌ی جشنواره ارسال‌شده بودند.

همچنین «طلعت کمال زاده» با داستان «موش گرسنه» از استان هرمزگان به‌عنوان قصه‌گوی قابل‌تقدیر در این بخش شناخته‌شده است.

هیئت‌داوران که بررسی آثار بخش نوجوان و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها را نیز بر عهده داشتند، «انتخاب قصه متناسب با ارزش‌های اسلامی و ایرانی»، «برخورداری قصه از پیام متناسب با گروه سنی موردنظر»، «بهره‌مندی قصه از قابلیت روائی و زبان تصویری قوی»، «میزان انسجام و توالی حوادث قصه»، «خلاقیت در سازمان‌دهی و پرداخت قصه»، «فضاسازی متناسب با هدف و محتوا برای شروع قصه»، «تدبیر در جمع‌بندی و اتمام قصه در زمان مناسب»، «توانایی و مهارت قصه‌گو در دست‌یابی به اهداف موردنظر و انتقال پیام»، «نوآوری در شیوه‌ی اجرا»، «توانایی بیان قصه متناسب با نیاز، درک و فهم و حوصله گروه سنی مخاطب» و «مهارت در استفاده مناسب از زبان بدن» را بخشی از معیارهای انتخاب خود بیان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، در دور نخست این رقابت 70 اثر فراگیر به دبیرخانه‌ی این جشنواره ارسال‌شده بود. بیستمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در روزهای 2 تا 5 بهمن در تهران برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: