• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3384-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ‌های نفتی:

برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس به 260 میلیون یورو از صندوق توسعه ملی نیاز داریم

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده ‌های نفتی گفت: برای پرداخت بدهای های خود به پیمانکاران درخواست دریافت 260 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی داریم که این به تکمیل مرحله های دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس کمک می کند.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس،  علیرضا صادق آبادی شب گذشته(17 دی) در جلسه اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اظهار کرد: این پالایشگاه باید تا پایان سال 97 به ظرفیت تولید روزانه 36 میلیون لیتر بنزین یورو پنج برسد.
وی با بیان این که هم اکنون یک سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس در حال بهره برداری است، تصریح کرد: با بهره برداری از هر مرحله پالایشگاه ستاره خلیج فارس، روزانه 12 میلیون لیتر بنزین به ظرفیت تولید کشور افزوده می شود و با بهره برداری کامل از این پالایشگاه کشور می تواند صادر کننده بنزین باشد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تأکید بر اینکه پالایشگاه ها باید همه همت خود را برای حفظ ظرفیت 80 میلیون لیتری بنزین در سال آینده بکار گیرند، اضافه کرد: ظرفیت افزایش تولید روزانه یک تا 2 میلیون لیتر دیگر در پالایشگاه لاوان وجود دارد که تا پایان سال روزانه یک میلیون لیتر به ظرفیت این پالایشگاه اضافه می شود.
وی ادامه داد: همچنین پالایشگاه نفت بندرعباس نیز با کیفی سازی صورت گرفته در این مسیر کمک بسزایی به تولید بنزین با کیفیت خواهد داشت.
معاون وزیر نفت خاطر نشان کرد: برای پرداخت بدهای های خود به پیمانکاران درخواست دریافت 260 میلیون یورو از منابع صندوق توسعه ملی داریم که این به تکمیل مرحله های دوم و سوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس کمک می کند.
صادق آبادی در پایان اضافه کرد: تکمیل هر سه فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بهره برداری از آن می‌تواند بار امنیتی و روانی تامین بنزین را در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران کاهش دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: