• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-5085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

حمایت از صنایع دریایی منجر به تولید اشتغال و افزایش درآمد کشور می‌شود

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در بحث ساخت و تعمیرات کشتی به حمایت مجلس و دولت نیاز داریم، افزود: حمایت از این صنعت سبب می‌شود که بتوانیم از ظرفیت دریا بهره کافی برده و بتوانیم بازار مناسبی در دست بگریم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی در جمع اعضای کمیسیون انرژی مجلس افزود: ظرفیت هرمزگان ملی و بین‌المللی است و در خدمت اقتصاد و اشتغال کشور است.

وی با بیان اینکه 16 هزار میلیارد تومان در سال جاری وارد خزانه می‌کنیم، اظهار کرد: در سال آینده این میزان به 20 هزار میلیارد تومان می‌رسد.

همتی خاطرنشان کرد: باید توجه جدی به هرمزگان و اشتغال بومیانش شود و نگاه ویژه به آن به سود کشور است.

وی اضافه کرد: باید به خودباوری برسیم که متخصصین داخلی برسیم که می‌توانند فناوری‌های روز را پیاده‌سازی کنند.

همتی با اشاره به اینکه کشتی‌سازی ایزوایکو امروز این توانمندی را داراست، عنوان کرد: شرکت نفت و کشتیرانی باید این اعتماد را به این مجتمع صنعتی بکنند زیرا با اعتماد به این صنعت به‌طور حتم توانمندی خود را به اثبات می‌رسانند.

عالی‌ترین مقام دول در استان هرمزگان با اشاره به اینکه در بحث ساخت و تعمیرات کشتی به حمایت مجلس و دولت نیاز داریم، افزود: حمایت از این صنعت سبب می‌شود که بتوانیم از ظرفیت دریا بهره کافی برده و بتوانیم بازار مناسبی در دست بگریم.

وی با بیان اینکه سالانه ده میلیارد دلار گردش مالی خدمات به کشتی‌ها در بحث بانکرینگ است، اضافه کرد: با برنامه می‌توانیم ورود کنیم و حمایت مجلس می‌تواند سبب استفاده 50 درصدی از این سهم می‌شود.

همتی ادامه داد: از این بحث غفلت شده زیرا موقعیت ایران از کشورهای هم‌جوار همچون امارات بالاتریم و می‌توانیم درآمد و اشتغال مناسبی کسب کنیم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه با برنامه‌ریزی می‌توان هم بازار را کسب کرد و مانع قاچاق شد، تصریح کرد: پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با 36 میلیون لیتر در روز در آینده به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

وی اظهار کرد:240 میلیون دلار نیاز به سرمایه‌گذاری برای تکمیل دارد و اگر بتوانیم این منابع را تأمین کنیم به‌طور حتم به 36 میلیون لیتر در روز رسیده و علاوه بر تأمین داخل، صادرات و سبب بهبود وضعیت آب‌وهوا در کشور با تولید بنزین یورو 5 می‌شویم.

همتی اذعان کرد: تمامی این خواسته‌ها سبب بهبود وضعیت اقتصادی کشور می‌شود.

وی اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با حمایت مجلس و دولت هرمزگان را در مسیر توسعه قرار دهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: