• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9610-6285-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشریح اقدامات کمیسیون آموزش مجلس در خصوص دانش‌آموزان و دانشجویان بازداشتی اعتراضات اخیر+فیلم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به تشریح اقدامات این کمیسیون در خصوص  دانش آموزان و دانشجویان   بازداشتی در اعتراضات اخیر پرداخت.

محمود صادقی در حاشیه سفر به استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس در میناب، در خصوص دانش آموزان و دانشجویان بازداشت‌شده اعتراضات اخیر، افزود: در حوادث اخیر تعدادی از دانش آموزان و دانشجویان به دلایل مختلفی بازداشت شدند.

وی با بیان اینکه این موضوع در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در این خصوص بحث و تبادل‌نظر شد، تصریح کرد: قرار شد اعضای کمیسیون به این مسئله ورود کرده و دانش آموزان و دانشجویان با توجه به قرارگیری در فصل امتحانات آزاد شوند و کسی از تحصیل بازنماند.

این نماینده مجلس ادامه داد: البته اعلام شد اگر کسی مرتکب جرمی شده در سیستم قضایی به آن جرم رسیدگی خواهد شد اما به‌صرف حضور در اعتراضات باید با دید خویشتن‌داری و اغماض برخورد شود که این موارد دیدگاه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس است.

صادقی خاطرنشان کرد: امیدواریم مشکلی در این بخش وجود نداشته باشد و این موارد محقق شود.

وی همچنین در خصوص دانش آموزان سانحه دیده هرمزگانی در واژگونی اتوبوس در مسیر داراب، عنوان کرد: تا جایی که مطلع هستم هم وزارت آموزش‌وپرورش و هم مجلس شورای اسلامی و تمامی دستگاه‌های ذی‌ربط به‌خوبی این موضوع را پیگیری کرده و رسیدگی مناسبی را انجام دادند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار کرد: اگر در این مدت مشکلی در خصوص رسیدگی به دانش آموزان سانحه دیده به وجود آمده باشد به‌طور حتم اعضای کمیسیون این آمادگی را دارند که به آن ورود کرده و مشکلات را پیگیری کنند.

 

***

برای دیدن گفت و گوی ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: