• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9814-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همایش مشترک مؤسسات نیکوکاری کشور و هرمزگان برگزار شد

همایش مشترک شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور با سمن‌های استان هرمزگان صبح امروز (21 دی‌ماه) به همت سازمان‌های مردم‌نهاد استان و با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان برگزار شد.

رئیس گروه سازمان‌های مردم‌نهاد اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: دعوت از مدیران و اعضای شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور به استان هرمزگان با پیشنهاد و پیگیری خانم قاسمی راد، مدیرعامل انجمن بیماری‌های خاص استان هرمزگان که خود از اعضای این شبکه است، صورت گرفت.

محسن بختیار با بیان اینکه اعضا صبح روز گذشته از مناطق حاشیه‌نشین استان هرمزگان بازدید کردند، افزود: همچنین شب گذشته مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور و استان نشستی با استاندار هرمزگان داشتند که در این نشست مثل همیشه قول‌ها و وعده‌هایی هم داده شد، گرچه این قول‌ها و وعده‌ها جنس متفاوتی داشته و از جنس مهربانی بود و امیدواریم شاهد تحقق آن‌ها باشیم.

وی هدف از این دعوت و همایش را آشنایی بیشتر سمن‌های استان با شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور دانست و اضافه کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد به‌عنوان حلقه‌ای واسط بین مردم و اقشار آسیب‌پذیر با دولت هستند چراکه دولت‌ها هرچقدر قوی باشند بدون مشارکت مردم نمی‌توانند آن‌طور که باید به نتیجه برسند و  ایفای نقش واسطه بین مردم و دولت توسط سمن‌ها از ضرورت‌های جامعه مدنی است.

وی با بیان اینکه برخی تنها کسانی که کمک مالی می‌کنند را خیر می‌دانند، تصریح کرد: با احترام به خیرین مالی، افراد بسیاری هستند که از تخصص، زمان و هر آنچه دارند مایه می‌گذارند و قدم‌های بزرگی به‌واسطه این اقدامات برداشته می‌شود و همه این افراد خیر هستند.

رئیس گروه سازمان‌های مردم‌نهاد اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان در تشریح آماری از سمن‌های استان عنوان کرد: در استان هرمزگان 225 سمن ثبت شده که از این تعداد، 124 سمن با مجوز فرمانداری‌ها و استانداری هرمزگان، 84 سمن با مجوز بهزیستی و 18 سمن با مجوز اداره کل ورزش و جوانان استان مشغول فعالیت هستند.

بختیار با اشاره به اینکه 54 سمن در شهرستان‌های استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: در حوزه بهداشت و درمان 62 سمن، حوزه محیط‌زیست، حوزه میراث فرهنگی و گردشگری 35 سمن، حوزه علمی، فرهنگی و اجتماعی 42 سمن، حوزه خیریه‌ها 63 سمن، حوزه بانوان 128 سمن فعالیت می‌کنند.

وی در پایان بیان کرد: پس‌ازاین همایش کارگروهی تخصصی برای سمن‌های فعال در حوزه سلامت در بیمارستان کودکان و همچنین کارگروه‌هایی تخصصی برای سمن‌های فعال در حوزه خیریه و توان‌بخشی، سمن‌های فعال در حوزه آسیب‌های اجتماعی کودکان و بانوان، سمن‌های فعال در حوزه علمی و فرهنگی، سمن‌های فعال در حوزه معلولین در محل انجمن ضایعات نخاعی تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا، در همایش مشترک شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور با سمن‌های استان هرمزگان صبح امروز (21 دی‌ماه) که به همت سازمان‌های مردم‌نهاد استان و با همکاری اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان برگزار شد، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری هرمزگان، مدیرعامل شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور، رئیس مجمع خیرین هرمزگان، نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد استان و جمعی از مدیران و فعالان مؤسسات نیکوکاری و خیریه کشور و استان هرمزگان حضور داشتند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: