• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طرح توسعه پارک کروکدیل قشم در دهه فجر امسال آغاز به کار می کند

طرح توسعه پارک کروکدیل قشم در دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، مدیر مزرعه پرورش و پارک کروکدیل قشم گفت: با بهره‌برداری از این طرح مساحت این پارک از ۳ هزار به ۱۰ هزار مترمربع افزایش می‌یابد.

مژگان روستا با بیان اینکه برای اجرای این طرح دو میلیارد تومان هزینه شده است، تصریح کرد: در این پارک ۱۰۰ کروکدیل از ۲۶ ساله با ۴ متر تا نوزاد ۴۰ سانتی‌متری وجود دارد.

مدیر مزرعه پرورش کروکدیل و پارک نوپک قشم خاطرنشان کرد: کروکدیل‌ها در پانزده‌سالگی شروع به تخم‌گذاری می‌کنند و تا شصت‌سالگی سالی یک‌بار و هر بار حدود سی تخم می‌گذارند.

روستا با اشاره به اینکه کروکدیل‌ها به‌طور تقریبی هشتاد سال عمر می‌کنند، اظهار کرد: در این پارک علاوه بر پرورش کروکدیل ۳۰ گونه پرندگان و خزندگان نیز نگهداری می‌شود.

وی با بیان اینکه در پارک کروکدیل قشم ۲۰ نفر به صوت مستقیم مشغول به کار هستند، عنوان کرد: پارک کروکدیل با ۱۱ حوضچه در اتوبان قشم به درگهان ( ۴ کیلومتری قشم) قرار دارد.

مدیر مزرعه پرورش کروکدیل و پارک نوپک قشم افزود: مزرعه پرورش کروکدیل نیز با ۲۱ هزار مترمربع در ۵۰ کیلومتری قشم از سال ۸۹ با ۱۷ حوضچه و با ۸ سر کروکدیل کار خود را آغاز کرده است.

روستا با اشاره به اینکه خون کروکدیل کاربرد پزشکی دارد و پوست و گوشت آن نیز صادر می‌شود، اضافه کرد: کروکدیل‌های قشم از نوع کروکدیل پروسوس بهترین گونه کروکدیل پرورشی در جهان است.

وی در پایان گفت: این مزرعه دارای مجوز سازمان‌های محیط‌زیست، شیلات و دامپزشکی ایران است و تحت قوانین کنوانسیون بین‌المللی حفظ حیوانات اداره می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: