• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9610-1690-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاشانه مهمان شهر سوزا گشایش یافت

کاشانه مهمان شهر سوزا با قدمتی 80 ساله و برخوردار از آخرین استانداردهای خانه های بوم گردی با حضور مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و مشاور رئیس جمهور گشایش یافت.

به گزارش ایسنا منطقه خلیج‌فارس، این کاشانه مهمان " خانه دوست" از قدیمی ترین خانه های شهر سوزا بوده که پس از مرمت به یکی از استانداردترین خانه های بوم گردی جزیره تبدیل شده است و با ارائه آداب و رسوم مردم جزیره، پذیرای میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی خواهد بود.

خانه های بوم گردی فرصتی برای آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم مردم قشم فراهم آورده و مسافران و گردشگران با حضور در این اماکن و استفاده از غذاهای بومی و سنتی به ویژه غذاهای لذیذ دریایی و نان های متنوع تنوری، اقدام به خرید صنایع دستی هنرمندان جزیره قشم می کند.

68 کاشانه مهمان در منطقه آزاد قشم فعال بوده و غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه، بام قشم و همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از جمله جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: