• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1286-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کسب رتبه ششم کشوری برای هرمزگان در جذب سوادآموزان

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان از کسب رتبه ششم کشوری در بخش جذب در دوره‌های مختلف سوادآموزی خبر داد.

مرتضی آخش‌جان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس با بیان اینکه حجم ابلاغی برای استان هرمزگان در مجموع برای دوره‌های مختلف هشت هزار و 300 نفر بوده است، افزود: در دوره سوادآموزی برای استان هرمزگان چهار هزار نفر حجم ابلاغی منظور شده بود که توانستیم چهار هزار و 9 نفر را تحت پوشش ببریم.

وی تصریح کرد: دردوره انتقال سه‌هزار و در دوره تحکیم هم یک‌هزار نفر حجم ابلاغی داشته‌ایم که خوشبختانه حجم این دوره‌ها هم به صورت کامل تحت پوشش قرار گرفته‌است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اینکه 100 نفر از کم‌سوادان هم دردوره رایانه که مربوط به دوره انتقال است تحت پوشش قرارگرفته‌اند، خاطرنشان کرد: تعداد افراد ثبت‌نام شده متفرقه در دوره سوادآموزی 73 نفر و دردوره انتقال نیز 54 نفر بوده است.

آخش‌جان همچنین با اشاره به اینکه تعداد 200 نفر از اتباع خارجی نیز امسال دردوره سوادآموزی ثبت‌نام شده‌اند، اظهارکرد: از تعداد هشت هزار و ۳۰۹ نفر ثبت‌نام شده در دوره‌های مختلف سوادآموزی، 72 درصد زن و 28 درصد مرد بوده‌اند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش هرمزگان افزود: یکی ازاقدامات مهم در زمینه سوادآموزی جذب 480 نفر از افراد گروه سنی 10 تا 20 ساله بوده که به نوعی از نعمت سواد بی‌بهره بوده‌اند.

آخش‌جان مهمترین راه‌های شناسایی افراد بی‌سواد برای مجموعه سوادآموزی را شناسایی اولیای بی‌سواد دانش‌آموزان دانست و عنوان کرد: در این راستا دو هزار و 500 نفر شناسایی که ازاین تعداد یک‌هزار و 231 نفر جذب شده‌اند.

این مقام مسئول اضافه کرد: در سال جاری دو طرح برای اولین بار دراستان هرمزگان اجرا شد و طی آن در طرح رایانه و طرح جذب اتباع خارجی موفق به پوشش 100 درصدی شدیم.

به گفته وی برای تمام افراد تحت پوشش دوره‌های مختلف سوادآموزی کتاب و لوازم‌التحریر رایگان تامین است و همه افرادی که دردوره سوادآموزی شرکت می‌کنند، در پایان آزمون این دوره را با موفقیت به پایان می‌رسانند، سازمان نهضت‌سوادآموزی مبلغ 144 هزار تومان به حساب آنان واریز می‌کند.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه به ازای هر نفر قبولی 760 هزار تومان در دوره سوادآموزی، 840 هزار تومان دردوره انتقال و 130 هزار تومان در دوره تحکیم هزینه پرداخت می‌گردد، یادآور شد: کسانی که وقت کافی جهت حضور درکلاس‌ها نداشته باشند می‌توانند از طرح خودآموز بهره ببرند که در این طرح فرد پس از قبولی در آزمون مبلغ 720 هزار تومان پاداش دریافت می‌کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: