• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

حل مشکل صدور مجوز تعمیرات و بازسازی در بازار حوزه علمیه، اوزی‌ها و لاری‌ها (بازار قدیم بندرعباس)

معاون معماری و شهرسازی شهرداری بندرعباس از حل مشکل صدور مجوزهای لازم برای انجام تعمیرات و بازسازی بازار حوزه علمیه، اوزی‌ها و لاری‌ها (بازار قدیم بندرعباس) خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اصغر حسینی پور با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به ضرورت حفظ استحکام در راستای توجه به سیما و منظر شهری و همچنین رعایت اصول ایمنی، صدور مجوز تعمیرات و مقاوم‌سازی بدون افزایش زیر بنا و برابر وضعیت موجود ملک به مغازه‌های واقع در بازار قدیم بندرعباس(معروف به لاری‌ها) و خصوصاً بدنه بلوار طالقانی با رعایت مسائل حقوقی و قانونی، توسط شورای شهر صادر شده است.                                                                                                

وی با اشاره به ضرورت نیاز بناهای قدیمی به بازسازی و نوسازی، افزود: این منطقه از شهر با توجه به محدودیت قرار گرفتن در حریم 60 متری و محدودیت ساخت و ساز و بهسازی، نیازمند دستور شورای اسلامی شهر بود که این اقدام اخیراً صورت گرفته است.

حسینی‌پور خاطرنشان کرد: بناهای قدیمی نه تنها از حیث زیبا سازی و مرمت یا تعویض و تغییر بخش‌های مختلف بنا نیاز به بازسازی دارند، بلکه از نظر مبحثی مهم‌تر، یعنی ایمن‌سازی و مقاوم کردن بنا باید مورد توجه قرار بگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: