• چهارشنبه ۲۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-1486-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رییس جهاد دانشگاهی هرمزگان:

تعامل منطقه آزاد قشم و جهاددانشگاهی منشا اقدامات بزرگی در کشور خواهد بود

رییس جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: تعامل سازمان منطقه آزاد و جهاددانشگاهی می تواند منشا اقدامات بزرگی در کشور باشد زیرا انتقال فناوری از ماموریت‌های اصلی هر دو مجموعه است.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس از قشم، سهیل دادخواه در نشست مسئولان جهاد دانشگاهی و موسسه رویان با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان کرد: با پژوهش های انجام شده، معضلاتی چون آب و درمان در اولویت مشکلات استان احضا شده و جهاد دانشگاهی نیز چهار سال است برای حل این دو مشکل ورود جدی داشته است.

وی با بیان انکه هم اکنون تنها موسسه تحقیقاتی کشور که توانسته از رطوبت هوا، آب تولید کند، جهاد دانشگاهی هرمزگان است، افزود: توانایی تولید روزانه 200 لیتر آب آشامیدنی توسط این دستگاه از رطوبت هوا جهشی بزرگ است که امیدواریم به زودی این ظرفیت افزایش یابد.

دادخواه ادامه داد: به زودی کشور با بحران آب مواجه می شود و باید این نکته را مد نظر قرار داد که باید بجای استفاده از آب شیرین کن ها به سمت تامن آب از رطوبت هوا رفت که در این زمینه به توفیقات خوبی نائل آمده ایم.

رییس جهاد دانشگاهی هرمزگان آینده تامین آب کشور را فاصله گرفتن از آب شیرین کن ها و حرکت به سمت استفاده از دستگاه های تبدیل رطوبت به آب خواند و بر ظرورت سرمایه گذاری پژوهشی و تجاری در این زمینه تاکید کرد.

دادخواه خاطرنشان کرد: از آنجایی که یکی از ماموربتهای مناطق آزاد حمایت از انتقال تکنولوزی است، تعامل و همکاری منطقه آزاد قشم و جهاددانشگاهی هرمزگان در زمینه های آب و پزشکی می تواند منشا اقدامات بزرگی در کشور شود.

وی در پایان گفت: هم اکنون بانک خون بند ناف نوزاد در بندرعباس فعال است و امیدواریم با فعال شدن این مرکز در قشم با حمایت های سازمان منطقه آزاد، در جهت رشد و شکوفایی این مرز و بوم کوشا باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: