• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-290-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس فدراسیون سوارکاری کشور:

بی توجهی به سوارکاری جای تأسف دارد/سرمایه‌گذاری دولت در سوارکاری یا صفر است یا نزدیک به آن!

مجمع سالانه هیئت سوارکاری استان هرمزگان با حضور رئیس فدراسیون سوارکاری کشور، مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان و سایر اعضای این هیئت برگزار شد و در پایان از خدمات امیر سرتیپ عشایری با اهدای لوحی قدردانی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، رئیس فدراسیون سوارکاری کشور در این جلسه گفت: سرمایه‌گذاری که در بخش سوارکاری اتفاق افتاده است در مقایسه با سایر ورزش‌ها بی‌نظیر است زیرا برای مثال در رشته فوتبال سرمایه‌گذاری از جانب دولت صورت می‌گیرد اما در سوارکاری سهم دولت یا صفر است یا نزدیک به آن است.

مسعود خلیلی بابیان این‌که حتی اگر بخش خصوصی نیز دست به سرمایه‌گذاری زند، با کمبود امکانات و نیز حمایت‌ها مواجه خواهد شد، ادامه داد: جای بسی تأسف دارد، که رشته ورزشی که در دین هم حتی به آن تأکید شده است و سرمایه مردم در آن است تا این حد نسبت به آن بی‌توجه بود.

وی با تأکید به این‌که صحبت‌های بیان‌شده در این جلسه در خصوص امکانات سوارکاری توسط اصحاب رسانه ضبط شود و سپس انتشار یابد تا به گوش استاندار هرمزگان برسد، اضافه کرد: استاندار فارس با اختصاص دادن 3میلیارد تومان از بودجه ملی برای این ورزش، آن‌چنان امکانات و باشگاهی را مهیا کرده است که در نوع خود بی‌نظیر است و می‌توان گفت توان رقابت با تهران را دارا است.

رئیس فدراسیون سوارکاری تصریح کرد: لاریجان، ارومیه، گیلان، لرستان و خراسان شمالی در مورد امکانات و باشگاه سوارکاری از بودجه دولتی بهره برده‌اند و شرایط مناسب را برای علاقه‌مندان این رشته ایجاد کرده‌اند.

خلیلی افزود: باید این‌گونه فعالیت‌ها ورزش‌ها را موردتوجه و حمایت قرار دهیم تا جوانان به‌وقت فراغت از آن بهره برند.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاشمان را خواهیم کرد که تا پایان سال بخشی از امکانات آموزشی و خرید اسب و آموزش‌های لازم برای دامپزشکان بومی در خصوص اسب‌های ورزشی صورت بگیرد.

رئیس فدراسیون سوارکاری در خصوص نبودن مربی خانم برای بانوان، گفت: در خصوص مربی برای بانوان سوارکار باید چاره‌ای اندیشید این‌که از آقایان برای آموزش بانوان سوارکار استفاده کنیم، خلاف قانون است.

وی اضافه کرد: اگر دولت حمایت مردم و بخش خصوصی را در برنامه‌های خود بگنجاند، انگیزه‌ی کار و سرمایه‌گذاری نیز بیشتر خواهد شد که درنهایت سبب پیشرفت سریع‌تر و بیشتر می‌شود.

خلیلی در پایان ضمن تشکر از امیر سرتیپ عشایری، بابیان این‌که باید قدردان حضور این فرد در رأس این هیئت ورزشی بود، گفت: امیر سرتیپ سخاوت عشایری، موهبتی برای استان هرمزگان است که باید تا زمان فعالیت، نهایت استفاده را کرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: