• جمعه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-2085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان:

نگذارید مگس‌های ضدانقلاب بر روی زخم رشوه، لانه کنند/ ما انقلاب کردیم که الگوهایمان اسلامی باشد نه غربی

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه رشوه قانون را می‌خورد و باید همه به پا خیزند تا اساس رشوه را از ریشه بخشکانند، گفت: نگذارید مگس‌های ضدانقلاب بر روی زخم رشوه، لانه کرده و سوءاستفاده کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس با بیان اینکه کسی که خمس نپردازد از دعای ائمه محروم است، افزود: بیگانگان خمس هراسی را تبلیغ می‌کنند درحالی‌که کسانی که خمس خود را می‌پردازند می‌دانند که پرداخت خمس به اهلش کلید روزی آن‌ها است.

وی با بیان اینکه خمس قفل نیست بلکه کلید است، تصریح کرد: با پرداختن خمس، بار سنگین گناهان از دوش پرداخت‌کنندگان برداشته می‌شود.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در خطبه دوم خود با اشاره به عوامل بازدارنده اجرای قانون، خاطرنشان کرد: وقتی رشوه رشد کند، قانون می‌گریزد و فرار می‌کند زیرا هر دو متضادند و در کنار هم‌معنا ندارند.

امام‌جمعه بندرعباس با بیان اینکه بهترین راهکار برخورد با رشوه بالا بردن فرهنگ مقابله با آن در جامعه است، اضافه کرد: رشوه دهنده، رشوه گیرنده و دلال رشوه هر دو با رنج راهی جهنم می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه از استاندار هرمزگان تشکر می‌کنم که به سخنانم در خطبه‌های نماز جمعه در برخورد با رشوه واکنش نشان داد، عنوان کرد: با حمایت و استقبال استاندار از سخنانم امیدوارم شاهد برخورد با این پدیده در جامعه و کاهش مشکلات مردم باشیم.

آیت‌الله نعیم‌آبادی تصریح کرد: از رشوه باید پرهیز و اجتناب کرد زیرا رشوه کفر خالص عملی است و صاحب رشوه نه‌تنها راهی بهشت نمی‌شود بلکه بوی بهشت را هم استشمام نمی‌کند.

وی با بیان اینکه تنها علت سقوط عثمانیان رشوه بود، افزود: با آمدن رشوه، قانون می‌رود و جامعه بی‌قانون نمی‌تواند دوام بیاورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان هرمزگان با اشاره به اینکه رشوه قانون را می‌خورد و باید همه به پا خیزند تا اساس رشوه را از ریشه بخشکانند، افزود: نگذارید مگس‌های ضدانقلاب بر روی زخم رشوه، لانه کرده و سوءاستفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه اخیراً بحثی شده که می‌توان به پیامبر و ائمه انتقاد کرد، افزود: می‌توان این کار را انجام داد اما هر آنچه می‌شود انجام داد که جایز نیست، همان‌طور که گناه‌کاران کاری گناه انجام می‌دهند که جایز نیست.

آیت‌الله نعیم‌آبادی با تأکید بر اینکه نباید مرزهای احترام به معصومین را شکست، تصریح کرد: گاهی گفته می‌شود در غرب آزاد است اما ما انقلاب کردیم که الگوهای ما اسلامی باشد نه آنکه الگوی ما غربی‌ها باشد.

وی عنوان کرد: مکتب اسلام مکتب ادب و دوری از وحشی‌گری است، انقلاب اسلامی می‌گوید ما الگو هستیم و دنیا زندگی کردن را از ما یاد بگیرد.

امام‌جمعه بندرعباس ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا مرضیه (س)، اضافه کرد: بانوان باید حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند نه الگوهای غربی که خود در سرگردانی به سر می‌برند.

آیت‌الله نعیم‌آبادی در پایان خاطرنشان کرد: اگر عزت و کرامت می‌خواهیم باید مثل زهرا (س) زندگی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: