• شنبه ۷ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-290-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

می‌توانیم شرایط ورود مردان و زنان با هم به ورزشگاه را در کیش فراهم کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: می‌توانیم در کیش ثابت کنیم که شعور و معرفت ایرانی مورد توهین قرار می‌گیرد اگر مردان و زنان این کشور نتوانند باهم به ورزشگاه بروند.
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، نخستین گردهمایی هنرمندان کیش با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با استقبال پرشور بیش از 250 نفر از هنرمندان جزیره برگزار شد.
محمدابراهیم انصاری لاری در این مراسم با اشاره به تقارن فرخنده میلاد باسعادت اسوه صبر و شهامت حضرت زینب کبری (س) با اولین گردهمایی هنرمندان جزیره کیش با مسئولان، نشست با اهل فرهنگ، فضل و ادب و شنیدن سخنان این قشر فهیم و فرهیخته را لازمه اعتلای فکری مسئولان اجرایی، سیاسی و اداری دانست.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بابیان اینکه برای نام‌گذاری این گردهمایی می‌توان از نام زیبای دریا بهره گرفت و برای هر نوبت از این نشست‌های دریایی از واژه زیبای موج در ترکیب با اعداد استفاده کرد، گفت: نشست‌های دریایی با عنوان موج اول، موج دوم و .... می‌تواند تلفیق زیبایی از معنا و کلام برای گردهمایی هنرمندان باشد.

وی در ادامه با تقدیر از حضور پرشور هنرمندان در این نشست، یکی از شاخصه‌های تحول را داشتن شهر خلاق و هوشمند بیان کرد و افزود: شهر خلاق و هوشمند بدون انسان‌های هوشمند و خلاق متصور نیست و اگر ما مجموعه‌ای از انسان‌های خلاق و هوشمند نباشیم داشتن شهر خلاق و هوشمند خیال‌پردازی است.


انصاری لاری خاطرنشان کرد: از مشخصات شهرهای آرمانی، مدینه فاضله و یا شهر ایده آل که از آرمان‌های فلاسفه و متفکران است انتخاب آن شهر از سوی نخبگان و چهره‌های برگزیده به‌عنوان مقصد و برای سکونت است و از طرفی حضور این نخبگان با افزودن به فضیلت آن شهر به‌گونه‌ای یک دادوستد مثبت بین شهر فاضله و ایده آل و انسان‌های نخبه، برگزیده و خلاق است که آن شهر را برای زندگی انتخاب می‌کنند.
وی بابیان اینکه تعامل با اهل هنر در مسیر تحول این جزیره یک ضرورت است، تصریح کرد: اگر تکیه ما بر ایجاد شهر خلاق و ایده آل است رسالت فرهیختگان، اصحاب فکر و فعالان حوزه‌های فرهنگی، هنری و ادبی بیشتر خواهد شد و اگر بخواهیم به سمت این تحول برویم جز با کمک همه مردم کیش چه فعالان اقتصادی چه کسانی که در حوزه‌های مختلف فعالیت می‌کنند به‌ویژه اصحاب فکر، فرهنگ و هنر نمی‌توان در این مسیر پیشرفتی داشت و از این بابت این را وظیفه خود دانستم برای تحقق اهدافی که داریم باید با همفکری در مسیر فعالیت‌های جدید وارد شویم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: یکی از مشخصات شهرهای خلاق این است که کانون انتشار نوآوری‌ها در عرصه‌های مختلف هستند و بدعت‌ها و نوآوری‌ها در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی و هنری از این شهرها به دیگر نقاط سرزمین منتشر می‌شود.انصاری لاری تأکید کرد: شاید نتوانیم به دلیل محدودیت‌هایی که به لحاظ قانونی و یا اعمال سلایق مختلف داریم نقطه‌ای از کشور را به‌عنوان نمونه و شهر ایده آل معرفی کنیم اما در سایه وحدت و تلاش می‌توانیم جزیره کیش، این نقطه ممتاز از ایران را به منطقه‌ای تبدیل کنیم که منشأ انتشار خلاقیت باشد.

وی با اشاره به موضوع ممنوعیت ورود بانوان به ورزشگاه‌ها اضافه کرد: ما می‌توانیم در کیش ثابت کنیم که شعور و معرفت ایرانی مورد توهین قرار می‌گیرد اگر مردان و زنان این کشور نتوانند باهم به ورزشگاه بروند. ما می‌توانیم این زمینه را در این سرزمین کوچک اما با کیفیت، در این جزیره محدود اما با مشخصات بسیار بالا فراهم کنیم و این اقدامات را به‌صورت نمونه انجام دهیم تا به کشور ثابت کنیم این فعالیت‌ها قابل‌تعمیم در کل کشور است.
انصاری لاری اظهار کرد: جزیره کیش می‌تواند رسالت‌های مهمی در زمینه جریان سازی فرهنگی و فرهنگ‌سازی بر عهده گیرد و این امور جز باهمراهی اهل فرهنگ، هنر و ادب جزیره محقق نمی‌شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بابیان اینکه راه تحول مسیری بسیار دشوار است و رسیدن به تحول نیازمند استمرار و تدریج است، خاطرنشان کرد: سنت خداوند هم بر تدریج استوار است و با عجله و شتاب به‌گونه‌ای که صحت و دقت تحت شعاع قرار گیرد مخالف است. اگر بنای بر تحول داریم بنای بر تحمل هم باید داشته باشیم. این مسیر را باید باهم با صبر و بردباری در برابر مشکلات ادامه دهیم.

وی تامین نیازهای اولیه را زمینه ‌ساز جلب نظر انسان‌ها به هنر و فرهنگ برشمرد و افزود: سازمان منطقه آزاد کیش برای پیشبرد اهداف اصحاب فرهنگ، هنر و ادب آماده هرگونه همکاری است و ضمن مدنظر قرار دادن موضوعات مورد اشاره هنرمندان به همت معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان نشست‌های کارشناسی با هنرمندان برگزار خواهد شد تا در جهت حمایت از هنرمندان اقداماتی که در توان سازمان باشد انجام شود.

ایجاد خانه فرهنگ و هنر به‌عنوان محلی برای اجتماع هنرمندان در جهت رفع نیازهای اولیه و ثانویه هنرمندان و ارتقاء فرهنگ و هنر جزیره از دیگر موضوعات مورد تأکید دکتر انصاری لاری در گردهمایی با هنرمندان بود.
وی افزود: جزیره کیش باید کانون انتشار بهترین آثار فرهنگی و هنری به سرزمین اصلی باشد و یقین دارم با کمک هنرمندان این جزیره مقصد سکونت و سفرهای مداوم هنرمندان و برگزیدگان به کشور خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تدوین تقویم فرهنگی و هنری برای سال 97 را از دیگر ضرورت‌های ابن حوزه برشمرد تا ضمن مشخص شدن فعالیت‌های یک‌ساله فرهنگی و هنری از این ظرفیت با کمک هنرمندان به‌عنوان جاذبه‌ای برای جذب گردشگران به کیش استفاده شود.

انصاری لاری بهره‌گیری از پتانسیل‌های جزیره کیش به‌عنوان منطقه آزاد را بخش دیگری از اقداماتی عنوان کرد که می‌توان از آن برای جذب هنرمندان بین‌المللی که متناسب با چارچوب‌های اخلاقی و فرهنگی کشور ما فعالیت می‌کنند استفاده کرد.

تلاش برای برگزاری حراج‌های بین‌المللی آثار و اشیاء هنری و تبدیل کیش به بازار خریدوفروش آثار فاخر هنری کشور از موضوعات مطرح‌شده توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این گردهمایی بود.

وی افزود: در همه جای دنیا یکی از پایه‌های کارآفرینی هنرمندان هستند و باید جریان اقتصاد هنر در کیش جدی گرفته شود که این امر قابلیت اجرایی دارد و نیازمند پیگیری و برنامه‌ریزی است.
به گزارش ایسنا، در این گردهمایی که با نوای موسیقی هنرمندان جزیره و شعرخوانی همراه بود تعدادی از هنرمندان کیش ضمن بیان نظرات خود از حضور و همراهی انصاری لاری با جامعه هنرمندان کیش تقدیر کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: