• یکشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-1987-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

گزارش ایسنا از برگزاری جشنواره فیلم فجر در بندرعباس

میزبانی جشنواره فیلم فجر در حالی به بندرعباس واگذار شد که اکنون دو سینما ستاره شهر و ستاره جنوب سالن های خود را برای نمایش گروه نخست این جشنواره آماده می کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، با تلاش های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و پیگیری انجام شده با دبیرخانه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر، میزبانی این جشنواره به استان هرمزگان جهت نمایش در دو سینما ستاره شهر و جنوب واگذار شد.

این در حالی است که در فیلم های گروه اول در این دوسینما بندرعباس به چشم می آید که "اتاق تاریک" به کارگردانی روح الله حجازی، "امپراطور جهنم" به کارگردانی پرویز شیخ طادی، "تنگه ابوغریب" به کارگردانی بهرام توکلی، "جشن دلتنگی" به کارگردانی پوریا آذربایجانی، "سرو زیر آب" به کارگردانی محمدعلی‌باشه آهنگر، "شعله ور" به کارگردانی حمید نعمت الله، "عرق سرد" به کارگردانی سهیل بیرقی، "فیلشاه" به کارگردانی هادی محمدیان، "کامیون" به کارگردانی کامبوزیا پرتوی، "لاتاری" به کارگردانی محمدحسین مهدویان، "سوتفاهم" به کارگردانی احمدرضا معتمدی، "هایلایت" به کارگردانی اصغر نعیمی و مستند "بانو قدس ایران" به کارگردانی مصطفی رزاق کریمی در این دسته قرار دارد.

این در حالی است که اگر نگاهی به گروه دوم بیندازیم شاید به فیلم هایی برسیم که شانس برنده شدن و یا به نوعی اقبال عمومی بیشتری دارند و در بین نامزدهای اعلام شده سهم بیشتری را به خود اختصاص داده اند که خبرگزاری ایسنا طی روزهای آینده به طور حتم به این موضوع خواهد پرداخت.

اما در خصوص زمان برگزاری جشنواره و نمایش فیلم ها نیز در دو سینما ستاره شهر و جنوب نیز از 14 بهمن نمایش فیلم ها آغاز می شود هرچند افتتاحیه این جشنواره 13 بهمن ماه ساعت 18:30 در سالن سینما ستاره شهر اعلام شده است.

سانس نمایش فیلم در این دو سینما ساعت های 16:30 و 19 اعلام شده که به نظر می رسد به ویژه سانس نخست چندان ساعت مناسبی برای استقبال علاقه مندان به سینما نیست و شاید فیلم های مشترک در این دو سینما سبب شده سینماهای بندرعباس که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر جز دو فیلم "نگار" و "خوب، بد و جلف" با استقبالی رو به رو نشدند امسال نیز این روند را طی کنند.

در جشنواره سال گذشته فیلم فجر در بندرعباس تعداد 8 فیلم رگ خواب، پشت دیوار سکو ، اشنوگل، کاگر ساده نیازمندیم، شماره 17 سهیلا، ایستگاه اتمسفر، آباجان، رهایی از بهشت، هشت فیلمی هستند در گروه الف و 8 فیلم در گروه ب شامل فیلم های خوب بد جلف، یک روز بخصوص، ماه گرفتگی، کمدی انسانی، نگار، انزوا، خانه دیگر و آزادی به قید شرط اکران شدند که بلیت روز فروش یک هزار و 543 قطعه، تعداد 296 بلیت به‌صورت اینترنتی به فروش رفت و تعداد 320 نفر نیز مهمان جشنواره بودند.

حال باید دید با لیست فیلم های اعلام شده که در آن آثار ابراهیم حاتمی کیا،  پیمان معادی، منیژه حکمت و هومن سیدی که به عقیده کارشناسان در جشنواره امسال شانس زیادی برای ربودن جوایز سودای سیمرغ را دارند، به چشم نمی خورد، استقبال از سال گذشته بیشتر خواهد بود یا خیر؟!


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: