• سه شنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1484-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/جعل کارت بازرگانی توسط یکی از اعضا اتاق بندرعباس صحت دارد؟/

مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان:بدون توجه به اسامی افراد بزرگ یا کوچک به دنبال حق مردم هستم

طی روزهای اخیر شایعاتی مبنی بر جعل کارت بازرگانی توسط یکی از اعضا اتاق بندرعباس درمحافل استان دهان به دهان می شود این در حالی است که پیگیری‌های خبرنگار ایسنا از برخی از اعضای هیئت رئیسه این اتاق نشان می دهد این موضوع در دست بررسی است و به نوعی نه کسی آن را تأیید نه تکذیب می کند!

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، طبق قوانین موجود در کشورمان  اتاق بازرگانی متولی صدور کارت بازرگانی با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت است و این روزها در فضای مجازی نیز موضوع  اتهام به یک عضو اتاق بازرگانی بندرعباس در رابطه با جعل کارت های بازرگانی نیز به نقل محافل خبری تبدیل شده است.

به همین جهت خبرنگار ایسنا برای پیگیری این موضوع خواستار پیگیری صحت و سقم آن شد که در همین راستا علی رغم تماس های مکرر محمد امین صباغی‌زاده (رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندرعباس)، مهرداد بازرگان(نائب رئیس اول اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندرعباس)، محمد یوسف زاده (دبیر اجرایی اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس) و خلیل قاسمی(مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان) پاسخگو نبودند.

در همین زمینه دبیر هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندرعباس گفت: شاید بهتر باشد رئیس اتاق نیز در این خصوص اظهار نظر کند.

حسن روحانی تازیانی در گفت و گو با ایسنا، افزود: رئیس اتاق مسئولیت اداری را برعهده دارد و بر امور نظارت دارد و باید در این خصوص اظهار نظر کند.

وی با بیان اینکه در این موضوع باید بررسی دقیق صورت بگیرد و سپس نتایج اعلام شود، اضافه کرد: تنها به شنیده ها و شایعات نمی توان بسنده کرد و از روی آن ها فردی را متهم کرد بلکه باید همه چیز مستند باشد.

روحانی با اشاره به اینکه هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن در جریان این موضوع نیست، عنوان کرد: این موضوع را امروز از طریق برخی صحبت ها در رسانه ها و فضای مجازی شنیده ام و باید مورد بررسی قرار بگیرد.

دبیر هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندرعباس با بیان اینکه هیئت رئیسه در این خصوص به طور حتم جلسه ای برگزار و تصمیم گیری خواهد کرد، اظهار کرد: اگر چنین اتفاقی رخ داده باشد به طور حتم اعضای هیئت رئیسه با فرد متخلف برخورد قاطعی خواهند داشت.

حال در پی انتشار اخباری در محافل اقتصادی استان مبنی بر برخی اتفاقات حاشیه ای که برای پسر یکی از اعضای هیات رییسه اتاق بندرعباس در خصوص  صدور کارت یکبار مصرف با تراکنش مشکوک به نام یک زن کارگر پیش آمد، این موضوع مورد توجه سازمان مالیاتی و دستگاه های نظارتی قرار گرفت.

در همین خصوص مدیرکل امور مالیاتی هرمزگان با بیان اینکه در اتهامی که متوجه عضو اتاق بازرگانی بندرعباس در رابطه با جعل کارت های بازرگانی وارد شده، وضعیت هنوز  مشخص نیست، گفت: تراکنش های مشکوک گزارش شده که این موضوع در دست بررسی است و هم چنین تشخیص و اثبات جعلی بودن کارت‌ها  وظیفه متولیان امر است.

شاکر رضا مریدی با اشاره به اینکه بنده هرمزگانی نیستم و بدون توجه به اسامی افراد بزرگ یا کوچک به دنبال حق مردم هستم، تصریح کرد: تهران تراکنش‌های مشکوک را به استان ها اعلام می کند و ما با بررسی این تراکنش‌ها مطالبات یا فرارهای مالیاتی را مشخص می کنیم.

مدیرکل مالیاتی هرمزگان اضافه کرد: بنا بر ماده ۲۷۴ قانون ما مکلفیم که فرارهای مالیاتی را به دادگستری اعلام کنیم و در صورت محرز شدن تخلف از سوی دادگستری، این موضوع رسانه ای و اعلام خواهد شد.

وی در رابطه با شگرد متهمان در موارد اینچنینی ضمن هشدار به مردم بیان کرد: شگرد متهمان در سواستفاده از کارت های بازرگانی به این صورت است که با سودجویی از هویت افراد فقیر و بی بضاعت جامعه کارت هایی را صادر می کنند اما در شایعه ای که پخش شده هنوز ابعاد ماجرا مشخص نیست اما شک نکنید که اکیپ‌های تخصصی دادگستری ابعاد مختلف موضوع را احصا خواهند کرد.

مریدی در رابطه با به سرانجام رسیدن این پرونده اضافه کرد: این پرونده مالیاتی هنوز به صورت صد در صدی روشن نشده و در صورت اثبات اطلاع رسانی خواهد شد.

وی بیان کرد: فلسفه ما در پیگیری فرارهای مالیاتی وصول حقوق دولتی است و در روند پیگیری این حق نیز به وسط آمدن اسم‌های کوچک و بزرگ نقشی نخواهد داشت.

مدیر کل امور مالیاتی هرمزگان افزود: مجرمان همواره از ناظران و مجریان قانون چند گام جلوتر هستند و برای تکمیل پرونده ها به سرعت اطلاع‌رسانی ابعاد مختلف ماجرا انجام نمی شود و نیاز به زمان دارد و هنر ما بازگردن حقوق دولتی است.

وی اظهار کرد: مالیات حقوق شهرداری ها، دهیاری ها، دولت و خود مردم است و به سادگی نمی توان از وصول آن چشم‌پوشی کرد و اگر موارد تخلف را به دادگستری انعکاس ندهیم خود ما مجرم شناخته می شویم و مماشاتی در این باره صورت نخواهد گرفت.

مریدی اضافه کرد: نمایندگان مجلس، استاندار و معاون اول رئیس‌جمهور به جد به دنبال جلوگیری از مفاسد اقتصادی و فرارهای مالیاتی هستند.

مدیرکل امور مالیاتی استان هرمزگان در پایان با اشاره به اینکه تعداد کارت‌های مشکوک در هرمزگان حدود ۲۰مورد است، اظهار کرد: کسی که فعالیت زیر زمینی انجام می‌دهد در حال ضربه زدن به نظام اسلامی است، در این شرایط اجازه‌ی فعالیت به آنان نخواهیم داد و تمامی مسئولان با شعار «هم صدا در مبارزه با فرار مالیاتی» به جنگ آنان خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، محمدامین صباغی‌زاده، محمدرضا صفا، مهرداد بازرگان، حسن روحانی تازیانی و سید حمدی هاشمی اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی و صنایع و معادن بندرعباس را تشکیل می دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: