• چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-790-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار میناب خبر داد:

بهره برداری و کلنگ زنی105پروژه با اعتبار 615 میلیارد ریال در میناب

معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب، گفت: یکصد و پنج پروژه عمرانی و آموزشی با اعتباری بالغ بر 615 میلیارد ریال در سطح شهرستان میناب مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، ابوذرمهدی نخعی در نشست خبری که به مناسبت دهه فجر در محل معاونت استانداری و فرمانداری ویژه میناب برگزار شد از افتتاح و کلنگ زنی بیش از 105 پروژه با اعتبار بالغ بر 615 میلیارد ریال در میناب خبر داد.

معاون استاندار هرمزگان نهضت انقلاب اسلامی را یک نمونه نهضت فاطمی نام برد و افزود: جمهوری اسلامی کشوری نیست که بتوانند برای آن تصمیم گیری کنند و این را باید مد نظر قرار دهیم که ایران در تصمیم گیری های منطقه تاثیر گذار است.

وی به تاکیدات مقام معظم رهبری طی سال های اخیر به موضوع اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: تنها راه محقق شدن این خواسته مهم توجه به مولفه های اقتصاد مقاومتی است و ما باید از درون خود را محکم کنیم.

فرماندار میناب در خصوص اعلام گزارش مبنی بر برداشت غیرمجاز شن از رودخانه میناب، گفت: اگر چنین اقدامی صورت گرفته مسلما کوتاهی دستگاه مربوطه را به دنبال داشته و تا نیمه اسفند به دستگاه های مربوطه در این زمینه فرصت بررسی خواهم داد و در غیر اینصورت نسبت به مدیریت این دستگاه ها تصمیم گیری خواهد شد.

نخعی تعداد پروژه های آماده بهره برداری و کلنگ زنی در سطح شهرستان را یکصد و پنج پروژه عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۲۱ پروژه در بحث عمران روستایی، ۹ پروژه در بحث عمران شهری، ۲۷ پروژه در حوزه بهداشت و درمان، ۳ پروژه در حوزه صنعت و معدن، ۴ مدرسه، اسکله مسافربری تیاب، ۹ پروژه راه روستایی، ۷ پروژه شرکت توزیع برق و تعداد قابل توجهی  پروژه های کشاورزی و شیلات در دهه فجر در سطح شهرستان میناب مورد بهره برداری و بعضا کلنگ زنی خواهد شد.

فرماندار ویژه میناب از افتتاح اولین بازارچه ملوانی در نوار ساحلی جنوب کشور در تیاب نیز خبر داد و گفت: باید به اقتصاد بومی هر منطقه نگاه ویژه ای داشت و بعد از تیاب شاهد راه اندازی بازارچه ملوانی در بندر کرگان نیز خواهیم بود.

وی موضوع آب را یکی از مهم ترین دغدغه های دولت و مردم در میناب دانست و تصریح کرد: میزان حق آبه به کشاورزان نسبت به سال گذشته افزایش یافته و از آن طرف نیز میزان انتقال آب از میناب به بندرعباس نسبت زمان مشابه چندسال قبل بهبود یافه است.

نخعی اظهار کرد: میناب می تواند در بحث صنایع دستی به عنوان قطب کشور فعالیت داشته باشد و الگوی شهرک صنایع دستی میناب که هم جنبه کارگاهی و هم جنبه نمایشگاهی داشته باشد در دستور کار است.

وی در حوزه اشتغال نیز، گفت: در سامانه رسمی اشتغال کشور (رصد) یکهزار و ۹۱۳ نفر تا پایان سال ۹۶ برای شهرستان میناب پیش بینی شده بود که تاکنون این آمار به ۲ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است.

فرماندار میناب راه های روستایی سطح شهرستان را غیر مناسب دانست و یادآور شد: ۲۱ درصد جامعه روستایی استان در شهرستان میناب قرار دارند.

وی نوید راه اندازی بیمارستان ۶۶ تخت خوابی زنان و زایمان را نیز در میناب داد و گفت: در حال رایزنی احداث این بیمارستان با سازمان تامین اجتماعی هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: