• پنجشنبه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-7714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بودجه شهرداری بندرعباس بدون برنامه تدوین شده است

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: دومین سالی است که بودجه شهرداری بندرعباس بدون برنامه تدوین شده و به شورا ارایه می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، پرویز سالاری در سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار بحث و بررسی بودجه درحوزه عمرانی شهرداری بندرعباس و با حضور معاونت برنامه ریزی شهردار، معاون عمرانی شهردار و شهرداران مناطق سه گانه برگزارشد، اظهار کرد: دومین سالی است که بودجه شهرداری بدون برنامه تدوین شده وقتی برنامه تدوین شود راهبرد هم مشخص می‌شود و براساس آن تصمیم درست و اجرای منطقی خواهد داشت.

وی تصریح کرد: انتظارم از شورای پنجم این است که برنامه ششم براساس اولویت منافع شهر، شهروندان و تجارب دیگر کلان‌شهرها تدوین شود.

سالاری عنوان کرد: شهرداری مبتنی بر منابع درآمدی پایدار است و صندوق توسعه ملی متعلق به همه شهرها بوده و همه نهادها به خصوص شهرداری‌ها می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند که در سال گذشته شهردار را به اجرای این موضوع الزام کردیم.

عضو شورای شهر بندرعباس بیان کرد: برنامه های بلند مدت و میان مدت نظیر دفع آبهای سطحی، احداث شهربازی و... نباید فدای برنامه کوتاه مدت شود و باید پروژه های بلند مدت، میان مدت و کوتاه مدت در بودجه مشخص شود.

وی اضافه کرد: مردم ولی نعمت ما هستند و عوارضی که از آنها دریافت می شود باید در جهت ارائه خدمات بهینه هزینه شود.

این عضو شورای شهر بندرعباس با انتقاد از ارائه گزارش حسابرسی سال 94 و95 شهرداری به شورا اظهار کرد: گزارش حسابرسی سال 94 و 95 تا قبل از تدوین بودجه بایستی ارائه می‌شد و انتظار شورا این است که این گزارش ارائه شود تا میزان انحراف مشخص شده و بودجه‌ای اثرگذار است که کمترین میزان انحراف را داشته باشد.

  سالاری در ادامه بر برنامه‌ریزی مدون و در مرحله بعد تعیین بودجه تاکید کرد و افزود: شهرداری بندرعباس دقیقا مراحل را برعکس انجام می‌دهد و اول بودجه را مشخص کرده و بعد به برنامه‌ریزی می‌پردازد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: