• جمعه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-1884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اخذ مجوز زيست محيطي بزرگترين شهرك صنعتي هرمزگان/ايجاد4 هزار اشتغال در فاز نخست

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان از اخذ مجوز تائيديه ارزيابي زيست محيطي شهرك صنعتي جاسك به عنوان بزرگترين شهرك صنعتي هرمزگان ياد كرد و گفت: در فاز نخست اين شهرك 4 هزار نفر اشتغال ايجاد مي شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، سيد امير اميري زاد با اشاره به توسعه سواحل و برنامه هاي دولت براي رونق اقتصادي در اين منطقه، اظهار کرد: تائيديه ارزيابي زيست محيطي شهرك صنعتي جاسك كه از سال 93 در دست پيگيري بود از كميسيون ماده 2 اخذ شده است.

وي در ادامه مساحت اين شهرك را 2 هزار هكتار عنوان كرد و افزود: يكي از موانع احداث شهرك با اخذ تائيديه برداشته شد و پيش بيني مي شود در فاز نخست شهرك بالغ بر 4 هزار شغل ايجاد شود.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان با بيان اينكه اين شهرك به عنوان بزرگترين شهرك صنعتي استان مطرح است، ادامه داد: شركت شهركهاي صنعتي در راستاي توسعه سواحل مكران و اقدام عملي به سيايت هاي اقتصاد مقاومتي تاسيس و راه اندازي اين شهرك را در دستور كار قرارداده است.

اميري زاد بيان کرد: گام بعدي ما در شهرك صنعتي جاسك پس از دريافت مجوزات زيست محيطي، ورود به اقدامات زيربنايي و ايجاد زيرساخت، براي ورود صنعتگران و سرمايه گذاران است كه با برنامه ريزي انجام مي شود.

وي در ادامه با اشاره به شهرك صنعتي خليج فارس، از آن به عنوان فعال ترين شهرك صنعتي استان ياد كرد و افزود: در اين شهرك 12 واحد صادرات گرا فعاليت دارد كه عمده فعاليت آنها در زمينه صنايع شيميايي و بسته بندي قير است.

مديرعامل شركت شهركهاي صنعتي هرمزگان خاطرنشان كرد: شهرك صنعتي خليج فارس 780 هكتار مساحت دارد و محصولات توليد شده اين شهرك به كشورهاي حاشيه خليج فارس و كشورهاي آفريقايي وهند صادر مي شود.

اميري زاد در ادامه با اشاره به تامين خوراك اين صنايع توسط پالايشگاه بندرعباس گفت: محصولات شيميايي و قير توليد شده در اين شهرك هم به صورت بسته بندي و هم فله صادر مي شود.

وي از شهرك صنعتي خليج فارس به عنوان بزرگترين شهرك صنعتي به بهره برداري رسيده هرمزگان ياد كرد و افزود: گاز رساني به شهرك هاي صنعتي شماره يك و دو در شهرستان بندرعباس ، شهرك صنعتي بستك و شهرك صنعتي پارسيان انجام شده و گازرساني به شهرك صنعتي خليج فارس نيز تا پايان سال 97 انجام مي شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: