• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9611-2487-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/گزارش ایسنا از آغاز به کار جشنواره فیلم فجر در بندرعباس/

مردم خواستند، مسئولان رایزنی کردند،"مصادره"پخش شد

در حالی مراسم افتتاحیه سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در سینما ستاره شهر بندرعباس برگزار شد که با وجود اعلام پخش فیلم امپراطور جهنم در این مراسم اما به خواست مردم و حضور کارگردان و تهیه کننده فیلم مصادره، با رایزنی معاون استاندار و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان فیلم مصادره پخش شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس، افزود: از اینکه این جشنواره در هرمزگان برگزار می شود، خرسندیم زیرا سبب شور و نشاط در جامعه می شود.

بهروز اکرمی اظهار کرد: باید مدنظرمان باشد که دهه فجر ایام مبارکی است که در آن می توانیم کارنامه یکساله عرصه سینما را بررسی کنیم.

وی با بیان اینکه 39 سال پیش فرزندان ایران زمین نظامی را بوجود آوردند که خودشان تصمیم گیرنده باشند، تصریح کرد: هیچ وقت فراموش نکنیم کجا بودیم و اکنون کجا هستیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه از عوامل اجرایی این جشنواره باید تقدیر کرد که فیلم ها را به استان ها می برند، اظهار کرد: امیدوارم بتوانیم با برگزاری چنین جشنواره هایی بتوانیم سبب ترقی در عرصه فرهنگ و هنر باشیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این جشنواره سبب ارتقای جایگاه سینما و سینماگران هرمزگان در کشور باشیم.

اگر هنرمند اثر هنری خلق نکند تصورش باطل است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس، افزود: برای ششمین سال هرمزگان با حمایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی میزبان ششمین جشنواره فیلم فجر است.

علیرضا درویش نژاد با بیان اینکه هرمزگان از دهه 30 چهره های ماندگاری در عرصه سینما داشته است، اظهار کرد:امروز رویداد مهمی نیز در هرمزگان کلید می خورد و با توجه به استعدادهایی سینمایی در استان، این جشنواره می تواند زمینه بروز و پرورش این استعدادها را فراهم کند.

وی با بیان اینکه اگر امروز اصغر فرهادی در جشنواره های بین المللی می درخشد برای هر ایرانی افتخار آمیز است، تصریح کرد: حضور گسترده مردم در این مراسم نشان دهنده علاقه مندی مردم هرمزگان به سینما و جشنواره فیلم فجر است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان اضافه کرد: اگر خورشید ندرخشد تصورش محال است پس اگر هنرمند اثر هنری خلق نکند تصورش باطل است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه سینما برای موفقیت باید تلاش کرد، اظهار کرد: امیدواریم در پایان این جشنواره بتوانیم شاهد نتایج موثر برگزاری اش در هرمزگان باشیم.

مصادره را برای مردم ساختم تا به دلشان بنشیند

مهران احمدی، کارگردان فیلم مصادره در آئین افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در بندرعباس، افزود: ساعت چهار صبح آخرین اکران فیلم مصادره در تهران به سانس فوق العاده رسید و از همانجا به فرودگاه آمدم تا به بندرعباس سفر کنم و در جمع مردم سینما دوست هرمزگان باشم.

وی اظهار کرد: فکر می کردم قرار بود فیلم مصادره در این سینما اکران شود و خیلی ناراحتم نمی توانم با شما آن را مشاهده کنم.

احمدی با بیان اینکه بدانید فیلم کمدی ساختم که چشمان زیبای شما لایق بهترین هاست، تصریح کرد: این فیلم را برای مردم ساختم تا به دلشان بنشیند.

پس از این سخنان و با وجود دست زدن های ممتد مردم برای پخش فیلم مصادره با همکاری معاون استاندار هرمزگان و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان نیز این فیلم در سینما ستاره شهر پخش شد.

به گزارش ایسنا، در حاشیه این مراسم از فروزان کهوری نژاد(رئیس انجمن سینمای جوان دفتر هرمزگان)، مهران احمدی(کارگردان فیلم مصادره) و محمد حسین قاسمی(تهیه کننده فیلم مصادره) از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان تقدیر بعمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: