• شنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۸
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-4288-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

صعود کوهنوردان هرمزگانی به قله کلیمانجارو+فیلم

مجتبی محمدی زاده و حسین محمدی دو کوه نورد هرمزگانی پس از روزها تلاش بی وقفه موفق به صعود  قله 5 هزار و 895 متر کلیمانجارو شدند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، این دو ورزشکار از کوهنوردان موفق و با تجربه ی استان هرمزگان هستند که توانستند با موفقیت به قله کلیمانجارو در کشور تانزانیا صعود کنند.

مجتبی محمدی زاده در گفت و گو با ایسنا، افزود: با عزیمت به شرق آفریقا و کشور تانزانیا توانستیم در روز سه شنبه (دهم بهمن) به این قله صعود کنیم.

وی با بیان اینکه با طی مسیر های پر فراز و نشیب، موفق شدیم نام هیئت کوهنوردی استان هرمزگان را در صعود به این قله ثبت کرده و برگ زرین دیگری را در تاریخ کوهنوردی کشور بنام خود ثبت کنیم، اظهار کرد: در این صعود ابوذر اكبريان فيروزآبادي از بم و مرضيه فتحي از كرمانشاه حضور داشتند.

محمدی زاده با اشاره به اینکه از ششم بهمن از Marango Gate کار خود را آغاز کردیم، اضافه کرد: روز اول پيمايش به مسافت ٩ كيلومتر و تا ارتفاع ٢٧٠٠ متر از سطح دريا و اقامت در كمپ Mandara سپری شد.

وی با اشاره به اینکه روز دوم را با پيمايش به مسافت ١١ كيلومتر و تا ارتفاع ٣٧٠٠ متر از سطح دريا و اقامت در كمپ Horombo گذارندیم، اضافه کرد: روز سوم  صعود به منطقه Zebra Rocks به ارتفاع ٤١٠٠ متر از سطح دريا به منظور Acclimatization و بازگشت به كمپ Horombo و روز چهارم پيمايش به مسافت ٨ كيلومتر و تا ارتفاع ٤٧٠٠ متر از سطح دريا و استراحت در KIBO Base camp را پشت سر گذاشتیم.

این کوهنورد هرمزگانی خاطرنشان کرد: در روز پنجم ١٠ بهمن، شروع پيمايش به سمت قله از ساعت ١ دقيقه بامداد به مسافت ٦ كيلومتر و با حضور تمام اعضا آغاز و در ساعت ٨:٣٠ به قله UHURU به ارتفاع ٥٨٩٥ متر از سطح دريا صعود کردیم.

وی در پایان با بیان اینکه در مجموع طي شش روز مسافت ٧٥ كيلومتر كوهپيمايي انجام شد، گفت: این قله با ارتفاع ۵۸۹۵ متر  در شرق آقریقا در کشور تانزانیا و مرز کنیا واقع شده است که نام آن در فهرست قلل هفتگانه دنیا  خودنمایی می کند.


***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: