• یکشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9611-386-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گو با ایسنا:

تخمین جذب دو هزار و پانصد نفر در هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور/از دانشجو صرفا جهت انتقال نباید هزینه ای دریافت شود

مجتمع آزمایشگاه های علمی تحقیقاتی دانشگاه هرمزگان، کتابخانه ی مرکزی و مرکز اسناد دانشگاه هرمزگان و فاز دوم دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه هرمزگان با حضور قائم مقام وزیر علوم، استاندار سابق هرمزگان و رئیس دانشگاه هرمزگان افتتاح و به بهره برداری رسید.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه این مراسم در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، گفت: حذف کنکور در اصل مطلب می تواند کار درستی باشد اما تا زمانی که رشته هایی در دانشگاه ها وجود دارد که متقاضی بیش از ظرفیت پذیرش باشد، طبیعتا باید نوعی آزمون برگزار شود و لذا این کار مستلزم  کاری مشترک با وزارت آموزش و پرورش است.

عبدالرضا باقری در ارتباط با تصحیح روش های برگزاری آزمون کنکور، بیان کرد: آموزش و پرورش باید مقدمات کار را از طریق تصحیح روش های آزمون در چهار سال آخر تحصیلی دانش آموزان فراهم آورد تا بتوانیم کنکوری برگزار کنیم که با مشکلات موجود مواجه نشویم، بنابراین در حال حاضر در رشته های پرظرفیت، آزمون کنکور، همچنان راهی گریز ناپذیر است.

وی در خصوص فراخوان منتشر شده مبنی بر جذب هیأت علمی دانشگاه ها، عنوان کرد: این فراخوان در مرحله ظرفیت سنجی دانشگاه ها قرار دارد، تمامی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی که در کشور وجود دارند، ظرفیت مورد نیازشان را در سامانه ثبت می کنند، این کار ظرف دو هفته آینده به اتمام خواهد رسید.

باقری ادامه داد: فراخوان را در رشته هایی که دانشگاه ها خواهان آن هستند اعلام خواهیم کرد. تخمین زده شده است که تعداد دو هزار و پانصد نفر جذب نیرو برای هیأت علمی دانشگاه های سراسر کشور صورت بگیرد.

وی بیان کرد: افراد واجد شرایط متناسب با رشته ی مورد نظر در فراخوان عنوان شده شرکت کنند، پس از آن بررسی ها توسط دانشگاه ها صورت می گیرد و نتایج اعلام می شود.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در خصوص دریافت هزینه از دانشجویانی که درخواست انتقالی دارند، اظهار کرد: برای دانشجویان شبانه دانشگاه های سراسری، طبق قوانین مصوبه مجلس باید شهریه ای پرداخت کنند.

وی در پایان با تأکید بر این موضوع که از دانشجویان صرفا به جهت انتقال یافتن نباید هزینه ای دریافت شود، تصریح کرد: ظرفیت دانشگاه ها محدود است و فقط در موارد خاصی که دانشجو ناچار به انتقال و جابه جایی دانشگاهی می شود، این نقل و انتقال صورت می گیرد که با توجه به ضوابط در هرصورتی از دانشجو، صرفا شهریه دانشگاه، دریافت می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: