/گزارش تصویری/
آلودگی خورگورسوزان بندرعباس
عكس  8:39:8 1396/11/16
9611-2189-5 كد خبر
خورها جزو مناطق مستعد و مساعد براي زيست بسياري از آبزيان به خصوص ماهيان و يا سخت پوستان به شمار مي روند به همين علت جزو مناطق بسيار مهم از نظر حيات آبزيان تلقي مي شوند و داراي اهميت ويژه اي در تقويت ذخاير شيلاتي درياها هستند.
از طرف ديگر خورها كاملا در معرض انواع آلودگي هاي وارده از دريا مانند آلاينده هاي نفتي و يا فاضلاب ها قرار دارند و به دليل بسته بودن محيط آن‌ها، عواقب زيست محيطي در آنها بسياربيشتر از ديگر مناطق باز اقيانوسي است به همين خاطر خورها از نظر محيط زيست دريايي جزو مناطق حساس ساحلي تلقي و حفاظت از آنها جزو اولين اولويتها محسوب مي شود.

در حال حاضر خور گورسوزان به يكي از ورودي هاي اصلي فاضلاب شهري به دريا تبديل شده است كه از تصفيه خانه بندرعباس كه در منتهي اليه خور گورسوزان قرار دارد ، وارد دريا مي شود .   علاوه براين مقدار بسيار زيادي از فاضلاب هاي خام كه در بالا دست شهر قرار دارند و سيستم تصفيه فاضلاب در آنها اجرا نشده است نيز از طريق اين خور وارد دريا مي شود.
هم اكنون بيش از 20 نقطه عمده كه فاضلاب از آنجا وارد خور و سپس به دريا مي ريزد، شناسايي شده كه با تخمين هايي كه زده شد حدود 950 ليتر در ثانيه پساب و فاضلاب خام از طريق اين خور و كانال هاي منتهي به دريا ، وارد دريا مي شود./عکس: امیرحسین خورگویی

خبرگزاری ایسنا
انتهاي پیام
ارسال خبر به دوستان
* گیرنده(ها):
آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: