• دوشنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-2584-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی:

شهرک صنایع دریایی بندرعباس نیاز داخل و منطقه را تامین می کند

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی با اشاره به بهره مندی واحدهای مستقر در شهرک تخصصی صنایع دریایی بندرعباس از مزایای ویژه، گفت: شهرک تخصصی صنایع دریایی نیاز داخل و منطقه را تامین می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، فتحعلی محمدزاده در بازديد از شهرك تخصصي صنايع دريايي هرمزگان در بندرعباس با اشاره به وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، ایران اظهار کرد: این سازمان دو وظیفه در بخش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برعهده دارد.

وی افزود: تامین زیرساخت‌های صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تحت پوشش به عنوان وظیفه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در حوزه سخت‌افزاری در اولویت این سازمان قرار دارد.  

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی بیان کرد: رسیدگی به مشکلات واحدهای صنعتی فعال در داخل و خارج از محدوده شهرک‌های صنعتی تحت عنوان صنایع کوچک از قبیل عارضه‌یابی، نحوه مدیریت بنگاه‌داری، انتخاب تکنولوژی، آموزش واحدهای صنعتی، کمک به واحدهای صنعتی به منظور دریافت تسهیلات بانکی و سایر مسائل مرتبط با واحدهای صنعتی کوچک و متوسط، از جمله وظایف سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در حوزه نرم‌افزاری است.

محمدزاده خاطرنشان کرد: در بخش زیرساخت‌های صنعتی، چند نوع شهرک صنعتی فعالند، شهرک‌های صنعتی عمومی که دارای بخش‌های هشتگانه بوده و تمامی فعالیت‌های موجود در کشور با رعایت مسائل زیست‌محیطی و اخذ مجوزات می‌توانند در این شهرک‌ها فعالیت کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه، برخی از شهرک‌های صنعتی، تخصصی بوده که با توجه بر مزیت‌ها و قابلیت‌های هر منطقه احداث می‌شوند، تصریح کرد: در همین راستا، از محل احداث شهرک صنایع دریایی بندرعباس که مصوبه هیات وزیران و ارزیابی زیست‌محیطی از کمیته ملی ماده 2 را اخذ کرده و مطالعات فاز یک و 2 این شهرک نیز انجام شده، بازدیدی انجام شد.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: همچنین پروژه انتقال برق این شهرک در دست اجراست، پیمانکار پروژه بازگشایی معابر و زیرساخت آن نیز انتخاب شده و در مرحله آغاز بکار است.

محمدزاده با بیان اینکه این شهرک در منطقه ویژه اقتصادی کشتی‌سازی خلیج‌فارس به مساحت 220 هکتار درحال انجام است اضافه کرد: مطالعات فاز یک و دو به اتمام رسیده و پیمانکار مشغول به کار است، این شهرک مبتنی بر مزیت‌ها و پتانسیل‌های منطقه و رشته فعالیت‌هایی است که در صنایع دریایی فعالیت می‌کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: