• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-4788-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

چهارمین المپیاد ورزشی بازنشستگان کشور در بندرعباس پایان یافت

در مراسم پایانی چهارمین دوره المپیاد ورزشی بازنشستگان کارگری کل کشور، با حضور  استاندار هرمزگان از برگزیدگان مقام های اول تا سوم شش رشته فوتبال دستی، دارت، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی، شنا و تنیس روی میز تقدیر شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، در این المپیاد یکروزه که در قالب طرح «نسیم سلامت» توسط سازمان تامین اجتماعی به میزبانی استان هرمزگان برگزار شد، بالغ بر 200 تن ازآقایان بازنشسته کارگری تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از 31 استان کشور به صورت انفرادی در این المپیاد یک روزه حضور داشتند.

مسابقات شنا در مجموعه هفت تیر بندرعباس، تنیس روی میز در خانه تنیس مجموعه هفت تیر، شطرنج، فوتبال دستی و دارت در هتل هما و تیراندازی نیز در خانه تیراندازی در خیابان ورزش بندرعباس برگزار شد.

مراسم پایانی این دور از المپیاد ورزشی، دوشنبه شب در محوطه فضای سبز هتل همای بندرعباس با حضور استاندار هرمزگان، فرماندار و شهردار بندرعباس، مدیرکل تامین اجتماعی و مدیر درمان این سازمان، رییس کانون عالی و روسای کانون های استانی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور حضور داشتند.

استاندار هرمزگان طی سخنانی نقش کارگران را در پبروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و دوران تحریم اقتصادی بسیار پررنگ دانست و گفت: شما بازنشستگان حدود چهار دهه کشور را در مسیر استقلال اقتصادی پیش بردید و در تمامی عرصه های تولید و اشتغال از خدمت بازنایستادید.

فریدون همتی از مسئولان تامین اجتماعی استان و کشور که نسبت به برگزاری این المپیاد ورزشی و ایجاد شور و نشاط در میان جامعه بازنشستگان کارگری 31 استان کشور همت گماشتند، تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه، مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان مهم ترین هدف برگزاری این المپیاد ورزشی را ترویج فرهنگ ورزش در حفظ سلامت، ایجاد نشاط و شادابی، ارتقای صحت و سلامت بازنشستگان و مستمری‌بگیران عنوان کرد و افزود: این رقابت ها در شش رشته ورزشی به شکل انفرادی برگزار شد.

سید فاضل حیدری بلوکی همچنین به ارایه گزارشی از وضعیت تامین اجتماعی در استان پرداخت و گفت: در مجموع بیش از 920 هزار نفر معادل 52درصد از جمعیت کل استان هرمزگان تحت پوشش چتر امیدآفرین تامین اجتماعی قرار دارند.

حیدری بلوکی از ارایه خدمات به 309 هزار بیمه شده اصلی، 76هزار نفر بازنشسته و مستمری بگیر و 1900 نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری نیز در این استان سخن گفت.

رییس کانون عالی بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی کشور نیز طی سخنانی گزارشی از برنامه های المپیاد ورزشی بازنشستگان در بندرعباس ارایه کرد و افزود: در کل کشور 42میلیون نفر تحت پوشش تامین اجتماعی قرار دارند و از این تعداد، 3 میلیون و 200هزار نفر را بازنشستگان و اعضای خانواده های آنها تشکیل می دهند که خدمات درمانی خود را از طریق 80 بیمارستان ملکی این سازمان دریافت می کنند.

علی اصغر بیات از استاندار و سایر مسئولان دولتی استان هرمزگان خواست تا در خصوص اهمیت جایگاه بازنشستگان و همچنین تصویب اعاده 50هزار میلیارد تومان از مطالبات سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس رایزنی کنند.

وی ضمن تقدیر از میزبانی شایسته استان هرمزگان در چهارمین دوره المپیاد ورزشی بازنشستگان کارگری کل کشور ابراز قدردانی کرد و گفت: سازمان تامین اجتماعی و در راس آن دکتر نوربخش برای این المپیاد سنگ تمام گذاشتند.

حسین شاهوردی، مدیر کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران نیز طی سخنانی از برنامه های معاونت فرهنگی این سازمان در دو بخش حمایت های درمانی و معیشتی-رفاهی سخن گفت.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از برگزدیدگان مقام های اول تا سوم شش رشته ورزشی فوتبال دستی، دارت، شطرنج، تیراندازی با تفنگ بادی، شنا و تنیس روی میز با حضور مسئولان تجلیل بعمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: