• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9611-4888-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

بی‌وفایی مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان به وفادارترین مردم هرمزگان؛

رئیس شورای روستای برکه دکا: آبرو و اعتبار خود را مقابل خیرین از دست دادیم/ روی برگشتن به روستا را ندارم

نماینده شورای اسلامی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان گفت: سه ماه پیش مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان در حضور بخشدار کشکنار قول داد که در صورت تأمین این 200 میلیون تومان پروژه تکمیل زمین فوتبال این روستا را در اسرع وقت به پایان برساند اما امروز می‌گوید اشتباه کردم!

مجید مجیدی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، اظهار کرد: حدود سه ماه پیش مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان با حضور در روستای برکه دکا با همراهی بخشدار کشکنار از زمین فوتبال این روستا که برخی زیرساخت‌های آن در شورای چهارم انجام شده بود بازدید کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان هرمزگان قول همکاری داده بود

وی با بیان اینکه تیم فوتبال روستای برکه دکا با نام جدید "صنایع انرژی بر پارسیان" و معروف به تیم "جنوب برکه دکا" غریب به 14 سال در لیگ برتر استان حضور دارد، افزود: اهالی این روستا اهل فوتبال بوده و هم در بخش آقایان و هم خانم‌ها افتخارات زیادی را کسب کرده‌اند؛ سیاست شورا و مسئولین روستا نیز حمایت از ورزش و جوانان علاقه‌مند به ورزش بوده است.

رئیس شورای اسلامی روستای برکه دکا ادامه داد: آقای دانشور در بازدیدی که زمین فوتبال روستا به عمل آورد، اظهار کرد که در صورت تأمین اعتبار 300 میلیون تومانی توسط روستا می‌تواند به‌صورت مشارکتی کار چمن مصنوعی این زمین را به پایان برساند که ما با رایزنی این مبلغ را به 200 میلیون تومان رسانده و آقای دانشور در حضور بخشدار کشکنار قول داد که در صورت تأمین این 200 میلیون تومان این پروژه مشارکتی را در اسرع وقت به پایان برساند.

ممکن است تجهیز زمین فوتبال برکه دکا پنج سال طول بکشد!

مجیدی با اشاره به اینکه تأمین مبلغ 200 میلیون تومان برای روستای کوچکی چون برکه دکا بسیار سخت بوده اما توانستیم این مبلغ را توسط یکی از خیرین مقیم کشور قطر که از بستگان خاندان نصوری شهرستان پارسیان بود، مهیا کنیم، تصریح کرد: تنها دو هفته پس از بازگشت این خیر به کشور قطر مبلغ را توسط نماینده‌اش به دست ما رساند؛ رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پارسیان نیز در نامه‌ای متذکر شد که زیرسازی و آسفالت این زمین را خودمان متقبل شده و مبلغ 200 میلیون تومان پرداخت شده توسط خیر را تقدیم کرده و خواستاریم چمن مصنوعی این زمین در اسرع وقت انجام شود.

وی افزود: متأسفانه وقتی امروز همراه با پول و نامه به آقای دانشور مراجعه کردم با واکنش عجیب وی مواجه شدم، وی در این خصوص اظهار کرد که بنده این حرف را زده‌ام اما اشتباه کردم چراکه اعتبار نداریم، می‌توانم پول را از شما بگیرم اما قول نمی‌دهم به‌سرعت پروژه انجام شود و ممکن است پنج سال هم طول بکشد!

آبرو و اعتبار خود را مقابل خیرین از دست دادیم/ روی برگشتن به روستا را ندارم

نماینده شورای اسلامی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان با اشاره به اینکه بنده از غربی‌ترین نقطه استان و از راهی دور و با امید بسیار زیادی به بندرعباس آمدم، خاطرنشان کرد: اگر آقای دانشور نمی‌توانست این کار را برای ما انجام دهد چرا قول داد و ما را در این مسیر انداخت که از خیر پول بگیریم، با این اتفاق ما آبرو و اعتبار خود را مقابل خیرین نیز از دست می‌دهیم، ما برای طرح‌ها و پروژه‌های دیگر به همراهی این خیرین نیاز داریم اما حالا با این اتفاق چطور برگردم و بگویم گفتند اشتباه کردیم و نمی‌شود؟

مجیدی با بیان اینکه من و اهالی روستا کار را تمام شده حساب می‌کردیم اما با این اتفاق من حتی روی برگشتن به روستا و برگرداندن پول به خیر را ندارم، ابراز کرد: مردم ما خود را با روستاهای استان بوشهر و شهرستان عسلویه مقایسه می‌کنند و وقتی می‌بینند این روستاها انواع زمین‌های ورزشی و امکانات را دارند ناامید می‌شوند.

مردم برکه دکا وفادارترین مردم به هرمزگان بوده و هستند/ انتظار حمایت بیشتری از مسئولین داریم

وی در ادامه بیان کرد: مردم روستای برکه دکا وفادارترین مردم به استان هرمزگان بوده و هستند و در مسئله الحاق به استان فارس با وجود پیشنهادهای وسوسه‌انگیز بسیاری که داشتند اما تنها برای وفاداری به هرمزگان مقاومت کردند، بنابراین انتظار حمایتی بیشتری از مسئولین به‌خصوص مسئولین استانی دارند.

رئیس شورای اسلامی روستای برکه دکا اظهار کرد: مسئولین استانی به‌گونه‌ای می‌گویند برای تأمین اعتبارات موردنیاز خود از طریق مدیران نفتی شهرستان و یا اعتبارات شهرستان وارد شوید که انگار خودمان بلد نیستیم و این راه‌حل تاکنون به ذهن خودمان نرسیده است! حتماً این راه‌ها را خودمان رفته‌ایم و نتیجه نگرفته‌ایم که اکنون به آن‌ها مراجعه کرده‌ایم!

حق روستاهای پارسیان داشت راه‌هایی به سمت دریاست

مجیدی با بیان اینکه خوشبختانه روستاهای غرب استان به‌واسطه پیگیری‌های مسئولین و فرمانداران وضعیت بهتری نسبت به روستاهای غرب استان دارند اما هنوز کمبودهای بسیاری احساس می‌شود، افزود: در برخی از مناطق غرب استان اصلاً راهی وجود ندارد و نیاز مبرمی به توسعه راه‌ها در این مناطق وجود دارد، بسیاری از روستاهای غرب استان مثل بوچیر به سمت شهرستان راه‌های ارتباطی دارند اما متأسفانه هیچ راهی به سمت دریا ندارند درصورتی‌که حقشان طبیعی‌شان است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان پارسیان در سال‌های اخیر تغییرات چشمگیری داشته است، عنوان کرد: سایت صنایع انرژی بر پارسیان بزرگ‌ترین پروژه دولت تدبیر و امید است و ازاین‌رو دولت باید موازی با توسعه صنعتی، توسعه زیرساختی را نیز در این شهرستان فراهم کند.

نباید بگذاریم چالش‌های عسلویه در پارسیان تکرار شود

نماینده شورای اسلامی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان با بیان اینکه این تغییرات در شهرستان باعث هجوم جمعیت مهاجر شده درصورتی‌که هنوز تدبیری برای زیرساخت‌های موردنیاز این افزایش جمعیت اندیشیده نشده است، تصریح کرد: مسئولین استان نباید بگذارند چالش‌های ایجاد شده در عسلویه در پارسیان نیز تکرار شود، همان‌طور که همه می‌دانند مسئولین بوشهر هیچ توجهی به هجوم جمعیت به این منطقه نکرده و پس از سال‌ها دست‌وپنجه نرم کردن با مشکلات و چالش‌های مختلف تازه به تعادلی نسبی رسیده‌اند.

مجیدی ادامه داد: شهرستان پارسیان نیاز به زیرساخت‌هایی مثل راه، بهداشت و درمان، محیط‌زیست و توسعه‌ای متوازن با صنایعش دارد.

شاهرگ اقتصاد در خون مردم پارسیان است/ گمرک‌های بندر تبن و بندر شیو باید احیا شوند

وی همچنین با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران بسیاری در کشور قطر وجود دارند که علاقه به سرمایه‌گذاری در شهرستان پارسیان دارند اما متأسفانه به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها این امکان آن‌طور که باید فراهم نیست، خاطرنشان کرد: پارسیان دو گمرک دارد که نیاز به تغییراتی اساسی دارند، گمرک بندر تبن بخش کوشکنار نیاز به مجوز ملوانی و گمرک ملوانی بندر شیو در همین بخش نیز نیاز به تغییر کاربری از ملوانی به تجاری و اخذ مجوز تجاری دارد.

نماینده شورای اسلامی شهرستان پارسیان در استان هرمزگان ادامه داد: شاهرگ اقتصاد در خون مردم پارسیان است و حق مسلمشان است که اقتصادشان با احیای زیرساخت‌های گمرکی جان تازه‌ای بگیرد، چرا مردم باید برای صادرات علوفه، دام، سنگ‌ها، فرآورده‌های معدنی و سایر محصولات که سرمایه‌گذاران خوبی هم در کشورهایی چون قطر دارند به بوشهر که فاصله دورتری تا این کشورها دارند، بروند؟


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: