• جمعه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9611-1590-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

4 عمل جراحی چشم رایگان وزیر بهداشت و درمان در رودان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما شهرستان رودان تعدادی از بیماران را ویزیت و 4 عمل جراحی چشم نیز انجام داد. 
به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس از رودان، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی با حضور در کلینیک چشم پزشکی بنیاد خیریه نورآوران سلامت روستای آبنما رودان، 4 عمل جراحی چشم (آب مروارید) را به صورت رایگان انجام داد. 
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خلیج فارس در رودان گفت: کاروان نورآوران سلامت از نهم دی ماه 96 در هنرستان کشاورزی علی ابن ابیطالب (ع) رودان مستقر شده و تاکنون به پنج هزار و 573 بیمار در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی خدمات درمانی ارائه کرده است. 
سعید زرینی افزود: در طی مدت فعالیت این کلینیک خیریه در شهرستان رودان سه هزار و 829 نفر در بخش چشم پزشکی و یک هزار و 744 نفر در بخش دندانپزشکی از خدمات درمانی رایگان بهره مند شده اند. 
وی تصریح کرد: عمل آب مروارید چشم در اتاق عمل سیار کلینیک انجام می شود و عمل های انحراف چشم، افتادگی پلک و مجاری اشکی از دیگر خدمات این بنیاد خیریه به بیماران در مناطق روستایی محروم و کم برخوردار است. 
مدیر اجرایی بنیاد خیریه نورآوران سلامت شعبه شرق کشور خاطر نشان کرد: انجام 124 عمل جراحی چشم و تجویز بیش از یک هزار و 800 عینک برای بیماران در شهرستان رودن از دیگر خدمات رایگان این کلینیک است. 
زرینی افزود: در بخش دندانپزشکی نیز خدماتی از جمله؛ ترمیم دندان، جرم گیری و کشیدن دندان به صورت رایگان انجام می شود. 
وی با اشاره به اینکه تمامی خدمات درمانی در بخش چشم پزشکی و دندانپزشکی در این کلینیک شامل ویزیت، دارو، انجام عمل جراحی و دریافت عینک به صورت رایگان انجام می شود گفت: روزانه یک چشم پزشک، یک بینایی سنج و دو دندانپزشک با حضور در کلینیک، بیماران را ویزیت می کنند. 
زرینی خاطر نشان کرد: بنیاد نورآوران سلامت تا پایان اسفند ماه 96 به بیش از سه هزار نفر در بخش دندانپزشکی و چهار هزار و 500 نفر در بخش چشم پزشکی خدمات درمانی ارائه می کند و از زمان آغاز فعالیت این کلینیک خیریه در رودان، 10 چشم پزشک، 10 بینایی سنج و 20 دندانپزشک عمدتا از شهرهای مشهد و تبریز با حضور در این شهرستان به بیماران خدمات درمانی ارائه کرده اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: