• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-12514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان‌ها:

افزایش نقش صنایع در توسعه شهرها نیازمند قانونی جامع و فراگیر است

عضو هیات رئیسه شورای عالی استان‌ها با بیان اینکه افزایش نقش صنایع در توسعه شهرها نیازمند قانونی جامع و فراگیر است، گفت: صنایع باید علاوه بر قبول مسئولیت اجتماعی و عمل کردن به لحاظ تکالیف قانونی، در قبال توسعه شهرها وظایفی الزام آور به لحاظ قانونی داشته باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، کیانوش جهانبخش اظهار کرد: بسیاری از صنایع در محدوده شهرها و یا در خارج از این محدوده به طور مستقیم بر حیات مردم تأثیر دارند و برای افزایش نقش متقابل صنایع بر شهرهای همجوار باید قوانینی متناسب تدوین و به اجرا درآید تا صنایع ملزم به مشارکت در توسعه شهرها شوند.

  وی افزایش نقش صنایع در توسعه شهرها را نیازمند قانونی جامع و فراگیر دانست و اضافه کرد: صنایع باید علاوه بر قبول مسئولیت اجتماعی و عمل کردن به لحاظ تکالیف قانونی، در قبال توسعه شهرها وظایفی الزام آور به لحاظ قانونی داشته باشند.

عضو شورای عالی استان‌ها ادامه داد: شوراهای شهر و روستا وجاهت قانونی برای تصمیم‌گیری در تمامی حوزه‌های شهری را دارا هستند اما متأسفانه در کارگروه‌های جانمایی صنایع در مجاورت شهرها نقشی ندارند ولی از سوی دیگر باید برای تبعات ناشی از استقرار صنایع در مجاورت شهرها قانون‌گذاری کنند که عملا نوعی تناقض در این زمینه را شاهدیم.

جهانبخش به دیدار اخیر خود با اکبریان رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی و آشوری عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در زمینه ضرورت اصلاح قوانین مرتبط با توسعه شهری و اختیارات شوراها اشاره و گفت: نگاه مثبتی در این زمینه در مجلس وجود دارد و باید بتوانیم قوانینی کارآمد نیز در این زمینه به تصویب برسانیم تا شرایط زندگی شهری را بهبود بخشد.

وی عنوان کرد: برنامه‌ داریم تا در جلسات تخصصی‌تر با حضور اعضای هیئت رئیسه شورای عالی استانها یا دعوت از این عزیزان در اجلاس شورای عالی بتوانیم بحث‌های جامعی در این خصوص داشته و در نهایت به سمت ایجاد مشارکت فعالانه‌تر صنایع در توسعه شهرها گام برداریم.

عضو شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: تدوین قوانینی مشخص در این زمینه می‌تواند افق‌های روشنی را برای بهبود شرایط زندگی مردم در آینده فراهم آورد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: