• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3484-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر راه و شهرسازی:

موقعیت و سهم ایران را از صنعت دریانوردی باز پس می‌گیریم/از شدت تمرکز در بندر شهید رجایی می‌کاهیم

وزیر راه و شهرسازی گفت: اطمینان دارم با همت مسئولان جمهوری اسلامی ایران در بخش بندری و دریایی سربلند و موفق خواهیم بود و موقعیت و سهم ایران را از صنعت دریانوردی و حمل و نقل دریایی پس می‌گیریم.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، عباس آخوندی در حاشیه بازدید و بهره برداری از پروژه های بندری و دریایی بندر شهید رجایی بندرعباس، افزود: از آرزوهای ما بهره برداری از پایانه مجهز قابلیت ذخیره سازی، صادرات و بانکرینگ فرآورده‌های سنگین و نیمه سنگین نفتی بود که امروز محقق شد و این موضوع از ثمره های برجام بود که به وقوع پیوست.

وی در خصوص واگذاری پایانه‌های کانتینری شماره یک و دو بندر شهید رجایی با شرکت‌های خدمات دریایی و بندری بتا و سینا، تصریح کرد: دوستانی که مدعی هستند بخش غیر دولتی بهتر از دولتی همل می شود، امیدوارم در این موضوع به عینه دیده شود که دولت به بخش خصوصی اعتماد دارد و با تحقق و موفقیت آمیز بودن این طرح شاهد جاری شدن این باور در جامعه باشیم.

آخوندی همچنین از بهره برداری مرحله نخست فاز ۳ طرح توسعه کانتینری بندر شهید رجایی با اعتباري بالغ بر ٥٦ ميليون يورو خبرداد و اضافه کرد: امروز همزمان از بخش اول فاز سوم هم بهره برداری شد  و مابقی عملیات فاز سوم بندرشهید رجایی بزودی انجام می شود.

وی تصریح کرد: امیدوارم ادامه توسعه بنادر استان هرمزگان به سمت بندر جاسک و سایر بنادر استان پیش رود و از شدت تمرکز در بندر شهید رجایی در آینده بکاهیم.

آخوندی در پایان گفت: اطمینان دارم با همت مسئولان جمهوری اسلامی ایران در بخش بندری و دریایی سربلند و موفق خواهیم بود و موقعیت و سهم ایران را از صنعت دریانوردی و حمل و نقل دریایی باز پس می‌گیریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: