• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-7985-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه/

نماینده مردم هرمزگان در مجلس: 22 بهمن روزی است که ملت ایران از ذلت به اوج عزت رسید

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس گفت: 22 بهمن روزی است که ملت ایران از ذلت به اوج عزت رسید و منشأ این حرکت امام راحل (ره) بود که طاغوت را در ایران با کمک مردم به زباله دان تاریخ سپرد.

حسین هاشمی تختی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در بندرعباس، در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، افزود: اولین درس انقلاب اسلامی به ما عزت‌مداری و خودباوری بود که اکنون با گذشت 39 سال از انقلاب سال 1357 به خوبی در ملت ایران نهادینه شده است.

وی بیان کرد: ملت‌های مختلفی در سراسر دنیا از ملت ایران و انقلاب اسلامی ما درس گرفته‌اند و مهم‌ترین درس آنها نیز عزت‌مداری بوده، زیرا استکبارگران با استیلای بر منافع و ظرفیت‌های آنان موجب از دست رفتن عزت و اقتدار آنان شده‌اند.

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان در مجلس خاطرنشان کرد: انقلاب سال 57 به همه قدرت‌های جهانی فهماند که ملت تاریخ ساز، مسلمان و با تمدن ایران هرگز حرف زور را نمی‌پذیرد و حاضر نیست تحت استعمار و استثمار بیگانه قرار گیرد و محصول آن رفتار انقلابی این بوده که اکنون ملت ایران ملتی بزرگ، با هویت و صاحب نظر در معادلات جهانی است.

هاشمی تختی با اشاره به توانمندی‌های به دست آمده در عرصه‌های گوناگون در سال‌های بعد از انقلاب اسلامی، تصریح کرد: ما در حوزه اقتدار سیاسی و نظامی بسیار کارآمد عمل کرده‌ایم اما باید توفیقات انقلابی خودمان را در عرصه‌های اقتصادی نیز به کار بگیریم تا ملت ایران فارغ از مسائل و مشکلات بتوانند به سوی کمال و پیشرفت گام بردارند.

وی یاد و خاطره همه شهدای انقلاب اسلامی در استان هرمزگان را نیز گرامی‌داشت و جای همه انقلابیونی که اکنون در جمع ما نیستند را نیز زنده داشت و عنوان کرد: انتقال هوشمندانه پیام امام خمینی(ره) به مردم و هدایت حرکت‌های انقلابی در شهرستان‌ها موضوع مهمی در انقلاب اسلامی بود که به همت انقلابیون پیشکسوت صورت گرفت و باید یاد آنها را زنده و جاوید نگاه داریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: