• یکشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-3984-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کتاب دو زبانه و نقشه سرمایه‌گذاری بندر شهید رجایی رونمایی شد

با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، از کتاب دو زبانه و نقشه سرمایه‌گذاری در بندر شهید رجایی که برای نخستین بار در بنادر کشور با استفاده از کاغذ پودر سنگ تهیه شده، رونمایی بعمل آمد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از کتاب دوزبانه و نقشه سرمایه‌گذاری بندر شهید رجایی تهیه شده با استفاده از کاغذ پودر سنگ در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و حفظ محیط زیست رونمایی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان این اقدام را حرکتی مهم و چشمگیر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر سبز، اظهار کرد: این کتاب و نقشه کاملا سازگار با محیط زیست است، زیرا هیچ درختی برای تامین کاغذ آن قطع نمی‌شود همچنین آب کمتری برای تهیه آن مورد نیاز است.

اله مراد عفیفی پور کاغذ سنگ نسل جدیدی از کاغذ است که ماده اولیه آن پودر سنگ بوده که جایگزین استفاده از چوب درختان برای تولید کاغذ است.

وی از دیگر خواص این نوع کاغذ را ضد آب بودن، مقاومت در برابر پارگی، جلوه جادویی رنگها بر روی آن و در نهایت برگشت پذیری آن به خاک طی دوره بازیافت کوتاه مدت برشمرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: کتاب فوق که به همت روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و با استفاده از سبک اینفوگرافی (گرافیک اطلاع رسان) تهیه شده به معرفی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی می‌پردازد. همچنین مزایا و ویژگی‌های بندر، اولویت و فرصت‌های س رمایه گذاری، چشم‌انداز آینده طرح توسعه شهر لجستیکی خلیج فارس، پروژه‌های در حال ساخت، پروژه‌های آتی ریلی، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌ها و همچنین کارنامه ۲۴ ساله سرمایه گذاری در این بندر تشریح شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: