• سه شنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-13214-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

طلب استمداد نخبه معلول مینابی از امام رضا(ع)جهت بهبود بحران آب+فیلم

"عباس زائري" معلول نخبه و استاد دانشگاه مينابی در اقدامي قابل توجه در رابطه با انتقال آب از ميناب به بندرعباس براي اولين بار به مشهد مقدس سفر كرد تا از امام رضا (ع) براي حل بحران آب ميناب استمداد جويد.

عباس زائری در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس در میناب، در تشریح جزئیات این اقدام گفت: با توجه به اینکه بحران آب میناب و فروچاله های آن یکی از معضلات وحشتناک این شهرستان به شمار می رود و مسئولان نیز به این امر واقف هستند و اما با این حال باز هم برداشت از منابع زیرزمینی میناب همچنان ادامه دارد.

این نخبه معلول مینابی افزود: ما تمام مسئولان را به میناب کشاندیم و همگی قول دادند که برداشت آب از میناب متوقف خواهد  شد و بعد از افتتاح آب شیرین کن، آب از بندرعباس به میناب هدایت خواهد شد و همگی فقط قول دادند و رفتند و هیچکس کاری برای میناب و دشت ترک خورده آن نکرد.

فعال مدنی و محیط زیست میناب تصریح کرد: وقتی مشاهده کردم که قول های مسئولان راه به جایی نمی رسد، مانند تمام مردم شهرم میناب وقتی که گرهی در زندگیشان  می افتد به حرم امام مهربانی ها آقاعلی بن موسی الرضا(ع) طلب استمداد و یاری کردم.

زائری خاطرنشان کرد: به حرم امام رضا(ع) آمده ام تا صدای العطش میناب را به گوش آقا برسانم و از امام رضا(ع) درخواست دارم نگاهی به مردم و دشت تشنه و ترک خورده میناب بکند.

این استاد دانشگاه اضافه کرد: در روز22 بهمن در حرم امام مهربانی ها با فریاد العطش مردم و دشت میناب از آقا امام رضا(ع) طلب استمداد کردم و این روز را نیز در حرم روزه آب گرفتم و از آقا خواستم با نگاه رئوفانه خود مشکل میناب را حل کند.

به گزارش ایسنا، عباس زائری نخبه مینابی و استاد و پژوهشگر دانشگاه که با معلولیت خود هیچ محدودیتی ندارد از سحرگاه روز ٢٢ بهمن مصادف با پيروزی انقلاب اسلامی تا شامگاه همان روز در حرم رضوی در حالی كه روزه آب گرفته بود به دعا و نيايش براي حل بحران آب ميناب پرداخت.


***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: