• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9611-9085-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

استاندار هرمزگان:

نیروی کار ساده در بازار خریدار ندارد/تولید کالا و خدمت با کیفیت و ارزان راه مبارزه با قاچاق است

استاندار هرمزگان گفت: نیروی کار ساده در بازار خریدار ندارد بلکه باید همه بپذیریم که همه به اهمیت مهارت‌آموزی اعتراف کنیم و بدانیم که کسانی بازار کار دارند که مهارت داشته و توانمند باشند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، فریدون همتی صبح امروز در آئین به‌روزرسانی تجهیزات کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک سراسر کشور در بندرعباس، افزود: موفق شدیم از امکانات معطل در انبارهای گمرکمان به‌عنوان کالاهای متروکه تجهیزات جدید و به‌روز امروز مراسم تجهیز سازمان فنی و حرفه‌ای و بخش تجهیزات کارگاه اتومکانیک داریم.

وی تصریح کرد: کسانی که در رسته‌های مختلف آموزش می‌بینند با تجهیزات روز و جدید آموزش ببینند و این اقدام مناسبی است.

همتی با بیان اینکه مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قابل و ارزیابی‌مان از این دستگاه مورد رضایت است، خاطرنشان کرد: روز گذشته رئیس‌جمهور هم تأکید داشت که تقویت مهارت آموزش و توسعه و آموزش نیروهای آماده کار در اولویت است.

استاندار هرمزگان اضافه کرد: نیروی کار ساده در بازار خریدار ندارد بلکه باید همه بپذیریم که همه به اهمیت مهارت‌آموزی اعتراف کنیم و بدانیم که کسانی بازار کار دارند که مهارت داشته و توانمند باشند.

وی با اشاره به اینکه هر چه مهارت‌ها بیشتر باشد خدمات‌دهی مطلوب‌تر می‌شود، اظهار کرد: ارزش مهارت‌آموزی و ارتقا توانمندی در یک زنجیره‌ای ارزش‌آفرینی می‌کند که برای تمامی ذی‌نفعان مؤثر است و موجب ارتقا و بهره بری جامعه می‌شود

همتی بهره‌وری حلقه مفقوده در جامعه دانست و عنوان کرد: ارتقا مهارت نیروی انسانی راهکار برون‌رفت از وضعیت پایین بودن بهره‌وری است.

عالی‌ترین مقام دولت در هرمزگان بیان کرد: امروز یکی از تهدیدها قاچاق کالا است و قاچاق تهدید تولید داخلی است و تولید کالا و خدمت با کیفیت و ارزان راه مبارزه با قاچاق است.

وی با اشاره به اینکه این دو ویژگی قدرت رقابتی برایمان فراهم می‌کند، افزود: بحث اشتغال یکی از حلقه‌های بخش اقتصاد است.

همتی با اشاره به اینکه در جلساتم با مدیران بنگاه‌های اقتصادی ابراز گله‌مندی می‌کنم که چرا باوجوداین بنگاه‌ها در هرمزگان نیروی بیکار داریم، تصریح کرد: مدیران بنگاه‌های اقتصادی اعلام می‌کنند نیاز به نیروی ماهر و توانمند داریم و بنگاه تولیدی نیاز به بهترین نیروها برای بالا بردن کیفیت محصولات برای رقابت در بازار دارد که شاید در برخی حوزه‌ها  نیروی بومی ماهر وجود ندارد که این باید برای رفع این مشکل و تربیت نیروی ماهر تلاش کنیم و فرهنگ کار و تلاش در جامعه را تقویت کنیم.

وی اضافه کرد: باید مهارت لازم را در جامعه تقویت کنیم و امروزه همه خدمات و کارها اگر تخصصی و حرفه‌ای نباشد، پاسخگو نیست.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه نتیجه رقابت به سود مصرف‌کننده است و رقابت نیاز به نیروی ماهر دارد، عنوان کرد: باید افراد از مراکز فنی و حرفه‌ای بهره برده و از نیروی ساده تبدیل به نیروی کار و حرفه‌ای تبدیل شود.

همتی ادامه داد: تمامی کارها در پتروشیمی، فولاد و آلومینیوم نیست بلکه در سایر کارهای خدماتی هم باید تمرکز کرد و از آن نباید غافل شد زیرا همه برای خدمت به‌سوی افراد با تجربه و ماهر می‌روند.

وی با بیان اینکه بخشی از بیکاری را در خود فرد دانست و اظهار کرد: افراد باید به سمت مهارت‌آموزی پیش بروند تا بتوانند اشتغال موردنیاز را کسب کنند.

همتی با اشاره به اینکه قول می‌دهم اگر فردی آموزش صحیح و کامل در مراکز فنی و حرفه‌ای ببینند در بازار هرمزگان بیکار نخواهد ماند، تصریح کرد: نیازمند آموزش صحیح و به‌روز هستیم و همه باید این موضوع را به‌عنوان امر مهم بپذیرند و دولت این اطمینان را می‌دهد که افراد ماهر بیکار نمی‌مانند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه افرادی که برای آموزش به‌سوی مراکز فنی و حرفه‌ای آمدند نباید به خاطر اعطا گواهینامه فرد چیزی به اندوخته‌اش اضافه نشود و بدون کسب توانمندی خاصی خارج شود، افزود: باید مدیران فنی و حرفه‌ای نیز دغدغه این موضوع را داشته و تمرکز خود را بر روی آموزش و آزمون سخت و دقیق بگذارند.

وی با اشاره به اینکه باید بین فردی که به مراکز آموزشی آمد و دوره‌ها را به پایان رساند تفاوت زیادی باشد، تأکید کرد: باید نظارت‌ها بر مراکز آموزشی بخش خصوصی افزایش یابد تا بعدها لطمه نخوریم.

همتی با بیان اینکه جامعه تنبل به‌جایی نمی‌رسد و با تمام شدن سرمایه‌ها با تهدید جدی روبه‌رو خواهد شد، گفت: نقش فنی و حرفه‌ای به‌هیچ‌وجه تشریفاتی نبوده و نیست بلکه مهم و اثرگذار است پس باید با نگاه با برنامه‌های فعلی و آینده با برنامه‌ریزی صحیح فرهنگ سستی و تنبلی را تغییر دهد.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌های ما به دنبال آن هستند تا کسی اشتباهی کند و آن را منعکس کند، اظهار کرد: درحالی‌که رسانه‌ها وظیفه‌شان آموزش و فرهنگ‌سازی است و به دنبال کارهای منطقی بروند و در تبلیغ آن‌ها تلاش کنند.

همتی با بیان اینکه باید با سرمایه‌گذار با احترام برخورد کرد، خاطرنشان کرد: همه باید با سرمایه‌گذار با احترام رفتار کنند و وظیفه ما تسهیل روند سرمایه‌گذار است.

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه یک کشور وقتی مدیر دلسوز، با انگیزه و اهل ریسک داشته باشد در مسیر پیشرفت و توسعه گام برمی‌دارد، اضافه کرد: نتایج مناسب و بزرگ در ریسک‌ها به وجود می‌آید و کسی که ریسک می‌کند چون با محاسبات دقیق صورت می‌گیرد بالای 90 درصد موفق می‌شود.

وی در پایان فنی و حرفه‌ای را مرکز تولید نیروی ماهر دانست و گفت: وقتی مدیر بداند تصمیمی که می‌گیرد نتیجه مثبتی دارد باید شجاع و آماده پاسخگویی داشته باشد اما مدیری که فقط به دنبال آمدن و رفتن بدون ریسک‌پذیری است به درد زمان کنونی نمی‌خورد و شاید یک ربات هم بتواند  جای چنین مدیری فعالیت کند.

به گزارش ایسنا، صبح امروز آئین به‌روزرسانی تجهیزات کارگاه‌های آموزشی اتومکانیک سراسر کشور به 498 دستگاه خودرو سابرینا و چری با اعتبار بالغ‌بر 42 میلیارد ریال و ارزش 420 میلیارد ریال به‌صورت پایلوت در شهر بندرعباس برگزار شد که سهم استان هرمزگان از این خودروها 30 دستگاه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: