• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-587-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

"جنبل"با هنرنمایی خالق نوای جهله به نمایش در می آید

فیلم جنبل با نقش آفرینی خالق نوای جهله با الهام گیری از باورهای مردم جنوب و سواحل نشین در فصل بهار از سینمای هنر و تجربه پخش خواهد شد.

کارگردان فیلم جنبل در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، بیان کرد: مراحل ساخت فیلم جنبل را هفت سال پیش آغاز کردیم و خانم مینا بزرگمهر و بنده مشترکاً کارگردانی، تهیه کنندگی، فیلم برداری و تدوین گری این فیلم را عهده دار بوده ایم که در تهیه کنندگی این فیلم علی مصفا نیز همکار ما بوده است و آهنگسازی فیلم رو هم آقای احسان صدیق بر عهده داشتند.

هادی کمالی مقدم ادامه داد: داستان فیلم جنبل که از ترکیب ویدئو آرت، پرفورمنس آرت و مستند است در خصوص باورهای مردم جنوب و ساحل نشین است که این باورها در این فیلم بازسازی نشده اند بلکه به یک قصه جدیدی تبدیل شده است که نویسنده آن را با تأسی از باورهای مردم جنوب نوشته است.

وی افزود: شخصیت اصلی این فیلم را موسی کمالی بازی می کند و فیلم در خصوص هنرمند بومی جنوبی است که از طریق تابلوهای جادویی اش، وارد دنیایی از جنس خیال می‌شود و آنجا با دختر دریا ملاقات می‌کند که موسی در طلب عشق دختر دریا، پای به قصه ای افسانه ای میگذارد، بی آنکه راه بیرون آمدن از هزارتوی خیال را بداند.

 کمالی مقدم خاطرنشان کرد: در بخش های مختلف فیلم فعالیت های موسی کمالی را می بینیم داستان فیلم را پیش می برد و با کارهای هنری که صورت می دهد وارد داستان اصلی فیلم می شویم.

این کارگردان اضافه کرد: اولین اکران جهانی این فیلم در جشنواره مستند کپنهاگ دانمارک بوده و یک بار هم در مونیخ اکران شده است.

وی با بیان اینکه در جشن تصویر سال نیز این فیلم چهارشنبه نهم اسفند ساعت شش عصر در خانه هنرمندان، سالن استاد شهناز اکران خواهد شد، ابراز کرد: فیلم جنبل در نوبت پخش برای سینمای هنر و تجربه نیز قرار دارد که در فصل بهار امیدواریم در سینمای هنر و تجربه کشور نیز اکران شود.

کملی مقدم اظهار کرد: این فیلم با توجه به اینکه از جنوب نشأت می گیرد مهمترین موضوع برای ما ارائه این فیلم در هرمزگان است و به دنبال این هستیم بوسیله سینمای هنر و تجربه این فیلم را در هرمزگان نیز اکران کنیم.

وی تصریح کرد: بخش عظم این فیلم در جزیره هرمز فیلم برداری شده است و بازیگران جزیره هرمز در آن نقش آفرینی می کنند و موسیقی این فیلم را احسان صدیق آهنگسازی کرده است.

این کارگردان افزود: در گذشته نیز یک اثر مستند کوتاه را در خصوص یک نخلستان در هرمزگان تهیه کرده بودیم که از شبکه چهار سیما پخش شد و موسی کمالی هنرمند هرمزگانی نیز در آن نقش آفرینی می کرد.

وی در پایان در خصوص همکاری با هرمزگانی ها گفت: وقتی با هرمزگانی ها کار می کنید به فردی تبدیل می شوید که سالیان سال در آن منطقه فعالیت داشته و خونگرمی مردم، آب و خاک هرمزگان بسیار دامن گیر است.


***

برای دیدن تیزر این فیلم کلیک کنید


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: