• پنجشنبه ۱۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-5285-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

/جلسه شورای اداری استان هرمزگان/

نماینده مردم هرمزگان:انتقال آب از خلیج فارس سبب نابودی محیط زیست می‌شود

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس گفت: چرا در بدنه دولت در سطح وزیر و معاون وزیر حتی یک هرمزگانی دیده نشده است و چرا از همفکران و همراهان دولت در هرمزگان استفاده نمی شود.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، احمد مرادی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان هرمزگان که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، افزود: از طرف مردم خورنگرم و مجمع نمایندگان استان در مجلس ضمن خیر مقدم به حضور رئیس جمهور و وزرا، آرزوی موفقیت برای دولت تدبیر و امید دارم.

وی با بیان اینکه انتصاب همتی به عنوان استاندار امری درست و مناسب بود، تصریح کرد: مصوبه غیرکارشناسی دولت گذشته مبنی بر انتزاع پنج شهرستان از شهرستان گاوبندی، تقاضا مجمع نمایندگان لغو کامل این مصوبه است و مردم استان زیر بار چنین تصمیمی نمی روند.

مرادی با اشاره به اینکه شهرستان میناب از فروچاله ها رنج می برد و به یک بحران و تهدید جدی مطرح است، خاطرنشان کرد: باید دولت نگرانی های مردم را برطرف کند.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس اضافه کرد: چرا در بدنه دولت در سطح وزیر و معاون وزیر حتی یک هرمزگانی دیده نشده است و چرا از همفکران و همراهان دولت در هرمزگان استفاده نمی شود.

وی ادامه داد: بارها بارها برای جذب نیروهای بومی در بنگاه های اقتصادی و پالایشگاه برای کارشناس و عضو هیئت مدیره تأکید شده و حتی الزام قانونی هم است اما عزم و اراده ای در این خصوص دیده نمی شود و صبر مجمع نمایندگان به اتمام رسدیه است.

مرادی با بیان اینکه چرا دولت، سهم استان هرمزگان از مازاد درآمد را پرداخت نمی کند، تصریح کرد: حداقل انتظار این است که بابت این اتفاق مهم سهم مردم داده و حوزه بهداشت و درمان و آموزش و پرورش به خوبی دیده شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص نحوه واگذاری مجتمع آلومینیوم المهدی به بخش خصوصی شخصأ ورود کرده و رانت ها را ببینید، تصریح کرد: چرا و به چه علت برخی شرکت های فعال اقتصادی و نفتی در هرمزگان، مالیات را در استان های دیگر پرداخت می کنند و این برخلاف قانون است.

مرادی افزود: مردم شهرستان قشم از وضعیت منطقه آزادق شم گله مندند و سوال دارند چرا باید برای ورود به خانه خود عوارض پرداخت کنند.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه بیش از 30 هزار ملوان در استان هرمزگان چشم انتظار هستند تا تسهیلات ته لنجی دریافت کنند و پیشنهاد می کنیم معافیت گمرکی 30 میلیون تومان در هر سفر دریای لحاظ شود، اظهار کرد: در صنعت کشتی سازی 10 هزار فرصت شغلی وجود دارد اما برخی ارگان های دریایی سفارشات ساخت و تعمیر کشتی را در خارج از کشور دنبال می کنند و برای جلوگیری از نابودی این صنایع دستور قاطع صادر کنید.

وی با بیان اینکه شرایط آب و هوایی استان ایجاب می کند مردم استان از تردد خودروهای پلاک منطقه آزاد همچون سایر برخی مناطق آزاد بهره مند شود، اضافه کرد: یک شرکت بومی برنده مناقصه فاز سه پایانه کانتیری بندرشهید رجایی بود که با دلایل واهی کنار گذاشته شد و درخواست می کنم این موضوع بررسی شود.

مرادی با اشاره به اینکه آیا انتقال آب از خلیج فارس با صرف چند صد میلیارد تومان به دو صنایع کوچک در استانی دیگر صرف بیت المال است یا قدرت چانه زنی که سبب نابودی صنایع موجود و محیط زیست را شامل می شود، خاطرنشان کرد: چنین پروژه های بی ثمر در کشور در سالیان اخیر کم نیستند که به دلیل عدم اجرای طرح آمایش سرزمینی ایجاد و ضربات بزرگی زده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: