• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1087-5
  • خبرنگار : 40
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نمایشگاه گروهی نقاشی"پنجه" در بندرعباس به پایان رسید+فیلم

نمایشگاه گروهی نقاشی پنجه با حضور 5 نقاش در گالری نقطه خط بندرعباس با استقبال علاقه مندان به پایان رسید که در ادامه گفت و گوی ایسنا با نقاشان حاضر در این نمایشگاه را می خوانید.

خالق نوای جهله  که یکی از اعضای گروه پنجه است در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، بیان کرد: 8 اثر را در این نمایشگاه ارائه کرده ام که بیشتر ایده های ذهنی خودم هستند و از طبیعت اطرافم نشئت می گیرند.

موسی کمالی تصریح کرد: در نقاشی هایم بیشتر از موجودات دریایی و باورهای مردم هرمزگان و جهله با استفاده از برداشت های ذهنی خود استفاده کرده ام.

دیگر نقاش حاضر در این نمایشگاه  بیان کرد: چند تصویر سازی داشته ام و در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته ام که بیشتر این آثار در جزیره هرمز با الهام گرفتن از حس و حال این جزیره به تصویر در آمده اند.

آذرخش فراهانی افزود: 8 اثر را در این نمایشگاه ارائه کرده ام و در آثارم از رنگ پوشش های محلی و جانوران دریایی استفاده کرده ام.

یکی دیگر از نقاش های حاضر در این نمایشگاه  تصریح کرد: متولد شهرستان بجنورد هستم که از کودکی نقاشی می کردم و بیشتر کار طراحی لباس را انجام می دهم و به نقاشی روی لباس نیز می پردازم.

عادله اورانوس بخت با بیان اینکه از خبرگزاری ایسنا برای حمایت و پوشش خبری و حضور در این نمایشگاه تشکر می کنم، ادامه داد: در این نمایشگاه 12 اثر را ارائه کرده ام که با تکنیک ماژیک و آبرنگ نقاشی شده اند.

وی افزود: ایده این نقاشی ها را بیشتر از بندرعباس گرفته ام و از زمانی که در این شهر زندگی کرده ام بیشتر آثارم با الهام از دریا و حال و هوای بندری است که خیلی آب و رنگ تازه ای به آن داده است و باعث شده نقاشی هایم رنگارنگ شود.

اورانوس بخت خاطرنشان کرد: برای هر اثر وقت متفاوتی را گذاشته ام و نقاشی هایم بیشتر بسته به حال و هوای لحظه ترسیم شده اند و بسته به حال درونیم هستند.

دیگر عضو گروه پنجه  با بیان اینکه متولد جزیره هرمز هستم، اضافه کرد: آثارم با استفاده از فضای ذهنی خودم به تصویر کشیده شده اند و با تکنیک رنگ روغن روی بوم هستند.

معصومه زاهدی افزود: فضای ذهنی من به گونه ای است که در نقاشی هایم رنگ و فرم را می بینید اما فرم مشخصی را مشاهده نمی کنیم و آثارم خیالی هم نیستند.

الهه عبدالله زاده دیگر عضو گروه پنجه نیز گفت: 5 اثر را در این نمایشگاه ارائه کرده ام که آثارم اکسپرسیو هستند و از استقبال هنردوستان از این نمایشگاه متشکرم.


***

برای دیدن گزارش ویدئویی ایسنا کلیک کنیدانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: