• شنبه ۱۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-1287-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دومین کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان برگزار شد

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس یکی از نقش‌ها و ماموریت‌های مهم دانشگاه را توسعه و ترویج فرهنگ شهادت دانست.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، دکتر مهدی باقری در دومین کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان گفت: شهادت سعادت بزرگیست که وصف آن در ذهن بشر نمی گنجد و از درجه و مرتبه ای برخوردار است که جز خداوند تبارک و تعالی کسی از آن چیزی نمی داند زیرا خداوند می فرماید: که شهیدان زنده اند و در نزد پروردگار خود روزی می خورند.

رئیس دومین کنگره شهدای دانشجویی افزود: شهید دارای بالاترین مرتبه و شهادت ناب ترین درجه روحانی و الهی است که از اوصاف طیبه است و شهید از مرتبه ای برخوردار است که نظر می کند به وجه الله و همواره در محضر خداوند حی و حاضر است.

باقری اظهار کرد: امروز بعد از گذشت چند نسل از دوران دفاع مقدس باید با گرامیداشت یاد شهدا و رزمندگان اسلام، درصدد تبیین اندیشه های ناب اسلامی برآییم و میان نسل جدید با آرمان های انقلاب پیوند محکم و ناگسستنی بنا کنیم و بتوانیم فلسفه این همه جانفشانی، عشق و ازخودگذشتگی را به نسل حال و آینده برسانیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با بیان اینکه دانشگاه به عنوان سنگر علم و دانش و مغز متفکر جوامع تلقی می شود گفت: دانشگاه نقش مهمی در توسعه همه جانبه بشریت دارد که باید از این پتانسیل بالقوه و سنگر مهم برای حفظ آرمان های انقلاب و شناخت هویت و شخصیت نامتعارف دشمن بهره لازم را ببریم.

رئیس دومین کنگره شهدای دانشجو با توصیه به جوانان و دانشجویان بیان کرد: دشمن آماده باش ایستاده تا از غفلت جوانان بهره لازم را ببرد و برای موفقیت خود برنامه های مفصلی را تدوین نموده و اهداف خود را به خوبی در این پروسه غیر انسانی مشخص کرده است که آن چیزی نیست جز بی ارزش کردن آرمان های انقلاب اسلامی و از بین بردن فرهنگ شهادت، ایجاد جنگ نرم فرهنگی، فرافکنی و ایجاد اختلاف در بین اقشار جامعه و هدف قراردادن جوانان دانشگاهیست.

باقری افزود: اگر امروز در سنگر علم و دانش آسوده خاطر و با خیال بال به انجام امور فرهنگی، آموزشی و غیره می پردازیم به واسطه قطره قطره خونی شهدایست که برای حفظ عزت وطن، نثار این مرز و بوم شده‌ است.

رئیس دومین کنگره شهدای دانشجو در جمع دانشجویان بسیجی گفت: عزیزان بدانید ما وارث و مدیون خون شهدایی هستیم که با ایثار و فداکاری‌ ایستادند تا به ما بفهمانند ما همواره برای ادامه راه نیازمند تفکر بسیجی و ولایت‌مدار هستیم و این اندیشه ناب هست که ما را در جهان ممتاز کرده واین همان رمز ایستادن و نهراسیدن است.

باقری افزود: دانشگاه به عنوان پرچمدار تعلیم و تربیت باید نقش مهم و کلیدی در تربیت نسل جوان داشته باشد و اندیشه و تفکر آنان را به سمتی سوق دهد که بر پایه موازین شرع اسلام و اندیشه های مذهبی و دینی باشد.

  رئیس دومین کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان با قدردانی از همه عزیزانی که در برگزاری این کنگره همکاری کردند گفت: برگزاری کنگره شهدای دانشجویی یکی از فرصت های ناب و بستر‌های مهم فرهنگی در دانشگاه هاست که می تواند در اشاعه و ترویج فرهنگ شهادت و توسعه روزافزون آن به قشر جوان کمک قابل توجهی در ایجاد الگوهای اسلامی داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: