• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-7385-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان:

همه باید چشم و گوش قانون شوند تا تخلفات کمتر شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: باید به خانواده‌های شهدا احترام گذاشت و فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا را با حفظ حرمت خانواده‌های آن والامقامان ارج نهاد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، آیت الله غلامعلی نعیم آبادی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بندرعباس، با بیان اینکه انکار خداوند، احماقانه ترین اندیشه است، افزود: آمریکا می گوید دین خرافه و روحانیون نگهدارنده سحر و افسانه هستند.

امام جمعه بندرعباس تصریح کرد: برخی دین اسلام را افسانه می‌پندارند، بنابراین هر کس دین را قبول نداشته باشد حق دارد بگوید چرا خمس برای حوزه‌های علمیه هزینه می‌شود و این حرف وی جای تعجب ندارد، اما مؤمنی که معتقد به جاودانگی دین مبین اسلام است اگر حرف‌های دشمن را بر زبان جاری کند باید متعجب بود.

وی ادامه داد: برخی مواقع مؤمن چیزی را که دشمن می‌گوید به زبان می‌آورد، اما باید بدانیم که این گونه رفتارها، آب به آسیاب دشمن ریختن است، شیعه علوی و پیرو فاطمی و عاشق حسینی نباید حرف دشمن را قبول و یا به زبان بیاورد.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه یکی از برکات خمس، تامین هزینه حوزه‌های علمیه است اما برخی مؤدبانه اعتراض می‌کنند که چرا خمس خرج حوزه‌های علمیه می‌شود، اظهار کرد:کسانی که خمس پرداخت نمی‌کنند از دعای امام زمان (عج) بی‌بهره‌اند، بنابراین باید مواظب باشیم زبان ما مانع از پرداخت خمس توسط دیگران نشود.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه باید حوزه‌های علمیه را شناخت تاکید کرد: جوانان برای نجات و هدایت خود و جامعه در حوزه‌های علمیه ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت فراگیری علوم دینی افزود: باید افرادی برای فراگیری علوم دینی از شهر و روستای خود مهاجرت کنند و پس از اتمام کار به محل زندگی خود بازگردند و مردم شهر و روستای خود را از تمامی علوم فراگرفته شده بهره‌مند سازند.

وی با تأکید بر اجرای قانون، تصریح کرد: همه باید چشم و گوش قانون شوند تا تخلفات کمتر شود و تا زمانی که انسان نسبت به اتفاقات پیرامونش واکنشی ندهد و برایش اهمیت نداشته باشد، دزدی هم وجود دارد.

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه رشوه دهندگان سخت ترین دست ها را عاقبت باز می کنند زیرا پول پر جاذبه است، اضافه کرد: خلاف قانون خلاف قانون است و با هر خلاف قانونی مقابله می‌کنم، بی‌قانونی خطرناک است.

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه زندگی حضرت زهرا (س) زندگی عجیب و مفیدی برای الگو است، اضافه کرد: بانوان باید حضرت زهرا (س) را الگوی خود قرار دهند نه الگوهای غربی که خود در سرگردانی به سر می‌برند.

وی با اشاره به اینکه اگر عزت و کرامت می‌خواهیم باید مثل زهرا (س) زندگی کنیم، بیان کرد: اگر حضرت زهرا (س) نبود و فرزندان پاک خود را اينگونه پرورش نمي داد هيچ گاه اسلامي هم وجود نداشت.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: متاسفانه اطلاعات ما آنگونه که بايد از حضرت فاطمه (س) به عنوان يک بانوي معصوم باشد، نيست و بايد اين اطلاعات تقويت و سيره فاطمي در خانواده ها جاری شود.

آیت الله نعیم آبادی اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) در محضر پیامبر اکرم(ص) اصول زندگي را آموخت و امروزه خانواده های ما بايد دختران خود را بر اساس سبک زندگي فاطمي تربيت كنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید در روز 22 اسفند 58 به فرمان امام خمینی(ره)، عنوان کرد: 13 ماه بعد از تشکیل انقلاب اسلامی ایران، امام خمینی(ره) این نهاد را تشکیل داد که نشان از نگاه ژرف ایشان به مقام شهید و شهادت داشت، به فرموده امام راحل اگر شهادت والاست خانواده شهید هم والاست.

وی با بیان اینکه مادران شهدا مادران تمام امت هستند و احترام آن بر همگان لازم است، اضافه کرد: باید به خانواده‌های شهدا احترام گذاشت و فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدا را با حفظ حرمت خانواده‌های آن والامقامان ارج نهاد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: