• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-8914-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی مدیریت منابع آب ایران:

نباید تنها از یک جهت به مسئله آبشیرین‌کن‌ها پرداخته شود/ مدیریت آب، مدیریتی پیوسته و همگانی است

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی مدیریت منابع آب ایران گفت: نمی‌توان گفت استفاده از آبشیرین‌کن‌ها به صورت کلی خوب است یا بد و باید بر اساس مطالعات درست، مدون، جامع و کامل عمل کنیم.

مجید سیاری در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، با بیان اینکه مدیریت آب یک مدیریت پیوسته و همگانی بوده و همه در آن دخالت دارند، اظهار کرد: برای بهبود شرایط آب باید همه مسئولین و مردم دست به دست هم دهند، نمی‌شود یک خط بین بخش‌های مختلف مدیریت کشید.

وی با اشاره به اینکه مدیریت آب باید یک مدیریت تطبیقی با شرایط باشد، افزود: جوامع رو به رشد و پویا هستند و شرایط و اقلیم تغییر می کند، کما اینکه ما شاهد این تغییرات در کشورمان هستیم و باید با استفاده بهینه از سازه‌های موجود و احیاناً احداث سازه‌های جدید و به کار گرفتن شیوه های جدید مدیریت تطبیقی بتوانیم خود را با شرایط جدید تطبیق داده و پاسخگوی نیازهای معقول، ضمن حفظ محیط زیست باشیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه نمی‌توان گفت استفاده از آبشیرین‌کن‌ها به صورت کلی خوب است یا بد، عنوان کرد: سد در خیلی مناطق خوب و در خیلی مناطق بد است و برای آبشیرین‌کن هم باید آثارش بررسی و به جمیع جهات آن پرداخته شود.

سیاری خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم فقط به یک جنبه آبشیرین‌کن‌ها توجه کنیم آن یک جنبه جوابگوی تصمیم گیری کلی نخواهد بود و راهی است که به خطا می رود؛ باید بر اساس مطالعات درست، مدون، جامع و کامل عمل شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: