• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-3884-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

تشریح خدمات رسانی گمرک شهید باهنر در تعطیلات نوروز

مدیر کل گمرک شهید باهنر گفت: این اداره کل در طول سال فقط دو روز تعطیلی دارد که عبارتند از روز دهم محرم (عاشورا) و روز اول فروردین که آن هم فقط به مدت 18 ساعت تعطیل است، در سایر روزها نیروهای ستادی و اجرایی بصورت کامل حضور دارند.

مهدی رضایی در گفت گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس،با بیان اینکه در بخش واردات از آنجایی که بعضی از کالاهای وارداتی نیاز مردم هست مثلا برای شب عید گوشت نیاز ضروری است و بعضی کالاهای دیگر که مایحتاج عمومی مردم است و ضرورت دارد زودتر به دست افراد جامعه برسد، اظهار کرد: پرسنل دخیل در این امر همگی حضور دارند و عملیات خروج این کالاها بصورت شبانه روزی انجام می شود.

وی با اشاره اینکه در بخش صادرات کالاهایی مثل تره بار و دام زنده و شیشه جام وجود دارد که بصورت 24 ساعته انجام می شود، افزود: طبق قراردادهای بین المللی که با کشتی های تجاری انجام می شود و بارگیری و حرکت بر اساس ضوابط بین المللی صورت می گیرد و هرگونه تاخیر در حرکت این کشتی ها با خسارت همراه است بنابراین عملیات بارگیری و خروج کالاهای صادراتی بصورت شبانه روزی انجام می شود و می توان گفت صادرات در این گمرک اصلا تعطیلی ندارد.

مدیر کل گمرک باهنر با بیان اینکه ترانزیت بندرعباس با کریدر شمال به جنوب است، عنوان کرد: درست است که بیشترین ترانزیت در گمرک شهید رجایی انجام می شود اما در گمرک شهید باهنر هم ترانزیت وجود دارد ضمن اینکه کارنه تیر مبدا و ترکیبی (حمل ترکیبی) نیز وجود دارد که پرسنل این قسمت هم همگی حضور دارند و بصورت کلی پرسنل تمام قسمت های گمرک شهید باهنر در این ایام حضور دارند.

رضایی خاطر نشان کرد: در این اداره کل دو قسمت مسافری هوایی و دریایی داریم که به لحاظ تعطیلات نوروز مسافرت ها بیشتر می شود و با توجه به اینکه مراودات با کشور امارات از طریق دریا و از طریق هوایی مسافرت ها انجام می شود که هموطتات می توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی در پایان اعلام کرد: در ایام تعطیلات نوروز و هر زمان دیگر کلیه پرسنل گمرک هم در بخش های تجاری و هم در بخش مسافری به صورت هوایی و دریایی حضور دارند و اماده خدمت رسانی هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: