• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9612-3087-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدرس دانشگاه و مشاور كسب و كار:

دانشجویان از مسئولان برای ورود به بازارکار انتظاری نداشته باشند/انگیزه کافی برای ایجاد کار و شغل را در خود تقویت کنید

سمینار ایجاد انگیزه کسب و کار در دانشجویان با حضور عمادالدین گلاب در دانشگاه فنی حرفه ای فاطمیه  بندرعباس برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه، خلیج فارس، مدرس دانشگاه و مشاور کسب و کار، گفت: دانشجویان به هیچ وجه نباید به دنبال حمایت از مسئولین باشندو برای شروع کار و فعالیت توقعی از مدیران و مسئولان بالادستی داشته باشند.

عمادالدین گلاب با اشاره به این موضوع که برند های معروف از ابتدای کار به تنهایی و بدون کمک مسئولان قدم در راه مد و کسب و کار گذاشته اند، ادامه داد: در حوزه رشته های طراحی و دوخت، مد و پوشاک این موضوع به راحتی قابل درک است که برندهای معروف و سرشناس به هیچ عنوان در ابتدای کار و شروع فعالیتشان از مسئولان توقعی نداشته اند و با تلاش و پشتکار خود و نیز کسب تجربه فعالیت را آغاز کرده اند و درنهایت به درجات عالی رسیده اند.

این مدرس دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه و نیز مسئولان هیچ وظیفه ای در قبال معرفی دانشجویان به صنعت و بازار کار ندارند و این توقع به دور از انصاف است.

گلاب با ارائه آماری از آسیب های موجود در رشته مد و طراحی پارچه و لباس، بیان کرد: با تشکیل کمیته ای توسط انجمن صنایع نساجی، انجمن صنایع پوشاک و نیز انجمن طراحی پارچه و لباس کشور تمامی آیتم های
آسیب رسان به دانشجویان از جمله عدم توانایی دانشجویان رشته های مربوطه در ورود به بازار کار و موفقیت در این فعالیت بررسی شده است و توسط این کمیته مورد مطالعه قرار گرفته است.

مدرس دانشگاه و مشاور کسب و کار خاطرنشان کرد: در این مطالعات 30 عامل از این آسیب ها مورد بررسی قرار گرفت که در این میان به یکی از آن ها که بسیار شایع است، می پردازیم، 95درصد از فارغ التحصیلان و دانشجویان رشته مد و طراحی دوخت توهم عجیبی نسبت به حوزه ی مد و فشن را دارا می باشند، به شکلی که به هیچ وجه در طراحی های خود انتقاد و پیشنهادی را نمی پذیرند.

گلاب در خصوص عدم پذیرش انتقادات در حیطه ی کاری توسط صاحبان کار و فعالیت بیان کرد: مغرور بودن و عدم توجه به انتقادات و پیشنهادات سبب می شود که طراح مورد نظر در بازار کار به دلیل عدم پذیرش ایرادات محبوبیت و موفقیت خود را از دست می دهد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: 7 عامل بسیار مهم در دستیابی به موفقیت وجود دارد که عبارتند از: تغییر دیدگاه، توجه به معجزه ی نوشتن، داشتن مشاور، یادگیری و کسب دانش دائمی، توجه به مطرح بودن و برند بودن و مرز بین آن ها یعنی محبوبیت، اعتقاد به جادوی تکرار، بهره وری فردی

عمادالدین گلاب با بیان این که بهره وری فردی خود شامل 5 نکته می باشد، عنوان کرد: به کارهایی که دارای ارزش و اهمیت می باشند بایدپرداخت، واقع بینی و شناسایی نقاط ضعف و نقاط قوت، دارا بودن قدرت تحلیل فرصت ها، پذیرش و شروع کار تیمی و در نهایت استفاده از تجره ها و نظرات افراد موفق 5 نکته ی مربوط به حوزه ی بهره وری فردی می باشند.

وی در ادامه بیان کرد: اگر برای آینده ی خود و کسب و کارهایتان ایده ای  دارید آن را به روی کاغذ بیاورید زیرا تا زمانی که این ایده در ذهن شمااست مانند یک رویا دستیابی به آن دشوار خواهد بود اما زمانی که آن را به روی کاذ آورده و مینوسید به یک یاز اهداف شما تبدیل خواهد شد

گلاب تصریح کرد: تجربه نشان میدهد افرادی که  ایده ها و خواسته های خودرا یادداشت می کنند به آن هدف خود خواهند رسید و در نتیجه به موفقیت خواهند رسید.

وی در پایان گفت: در تمامی مراحل زندگی داشتن برنامه ریزی درست و منسجم بسیار در رسیدن به هدف و موفقیت اهمیت دارد باید هر آن چیزی راکه فکر می کنید درست است را انجام دهید ویا به عبارتی کار را به همراه ریسک عقلانی وبا در نظر گرفتن جوانب کار شروع کنید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: