• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4084-5
  • خبرنگار : 60
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز:

توانم را روی مسئولیت‌های اجرایی‌ام گذاشته‌ام

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز در خصوص فعالیت های این نهاد در قبال مسئولیت های اجتماعی اش گفت: هر نهادی مسئول اجرای وظایفی مربوط به خود است و بنده توان خود را روی وظایف و مسئولیت های اجرایی خود گذاشته ام.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، کرم گودرزی در نشستی خبری اظهار کرد: در پایان بهمن ماه سال 95 بالغ بر 11 و 6 دهم میلیارد مترمکعب انتقال گاز از منطقه 6صورت گرفته که این رقم تا پایان بهمن ماه سال جاری به 14 و یک دهم میلیارد متر معکب رسیده است.

وی با بیان اینکه منطقه شش عملیات گاز وسیع ترین منطقه عملیات گاز کشور است، افزود: این میزان انتقال گاز با کمک سه هزار و 400 کیلومتر خط لوله انجام شده است.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با اشاره به اینکه انتقال پاک، ایمن و بهره ور از اولویت های مهم منطقه شش عملیات گاز است، تصریح کرد: از ابتدای امسال بالغ بر 7 کیلومتر خط لوله معیوب تعویض شده است.

گودرزی با بیان اینکه مصرف کننده های صنعتی ما شامل چهار استان هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و بخشی از استان یزد است، عنوان کرد: در استان هرمزگان در بخش صنعتی اقدام های بسیار خوبی برای انتقال گاز به پالایشگاه میعانات گازی خلیج فارس به عنوان یکی از پالایشگاه های ملی کشور صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کارخانه صبا فولاد، نیروگاه ایسین و شهرک صنعتی بندرعباس از بخش های مصرف کننده صنعتی در استان هرمزگان است، خاطرنشان کرد: نیروگاه توانیر و مجموعه صنایع غرب بندرعباس نیز از دی ماه سال 95 از نعمت گاز برخوردار هستند.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با بیان اینکه نیروگاه سمنگان سیرجان به عنوان یکی از مصرف کننده های عمده گاز منطقه شش است، ابراز کرد: نیروگاه شهید کاظمی گل گهر سیرجان در استان کرمان نیز از دیگر مصرف کننده های مهم منطقه 6 عملیات انتقال گاز است.

گودرزی با اشاره به اینکه نیروگاه سیکل ترکیبی ایرانشهر و نیروگاه زاهدان در مدار مصرف گاز منطقه 6 قرار گرفته اند و نیروگاه زاهدان روزانه 2.5 میلیون مترمکعب گاز مصرف می کند، بیان کرد: برای تامین گاز صنایع جنوب و جنوب شرق کشور از خط 7 از عسلویه به ایرانشهر تامین می شود.

وی با بیان اینکه در راستای خودکفایی و اقتصاد مقاومتی در سال جاری یک دستگاه توربین گازی با اعتبار 150 میلیون تومان خریداری و همچنین سیستم آتش نشانی با توان داخلی طراحی شد، اظهار کرد: شرکت ملی گاز ایران همپای سایر دستگاه ها در این طرح مهم همکاری خواهد کرد اما باید زیرساخت های لازم برای انتقال انرژی به این منطقه فراهم شود و در این چشم انداز توسعه ای از خط 7 انتقال گاز استفاده خواهد شد.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز  با اشاره به اینکه کمتر از 15 درصد از حجم انتقال گاز در حوزه مصارف خانگی و بیش از 85 درصد آن در بخش صنعت و پالایشگاه ها مصرف می شود، افزود: برخورداری از سه تاسیسات تقویت فشار گاز آب شیرین، تاسیسات تقویت فشار گاز تنگ نی، تاسیسات تقویت فشار گاز سیرجان از مهم ترین ظرفیت های منطقه شش عملیات انتقال گاز است.

گودرزی خاطرنشان کرد: در استان هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب استان کرمان چشم اندازه توسعه ای طراحی شده که تاسیس پنج مرکز بهره برداری، تاسیس تقویت فشار گاز و افزایش خطوط لوله با 11 هزار کیلومتر مربع از مهم ترین برنامه های توسعه ای این منطقه در سال 97 خواهد بود.

وی با بیان اینکه صنایع استان هرمزگان تشنه‌ی گاز هستند و ما باید این انرژی پاک را در اختیارشان قرار دهیم، تصریح کرد: حفظ حریم لوله را بسیار مد نظر قرار داده ایم و امنیت، سلامت و آرامش مردم برای مان بسیار حیاتی است.

مدیر منطقه شش عملیات انتقال گاز با اشاره به اینکه سعی می کنیم سرمایه‌گذاران به هیچ عنوان در انتظار استعلامات قرار نگیرند و به سرعت پاسخ ها را ارائه خواهیم کرد، ابراز کرد: در سال جاری بیش از سه هزار کیلومتر نشت‌یابی خطوط لوله در منطقه شش انجام و خوشبختانه تا امروز حوادث منجر به انفجار در منطقه شش نداشته‌ایم.

گودرزی با بیان اینکه سعی کرده ایم در راستای اقتصادمقاومتی گام برداریم و کارها را با حداقل هزینه توسط نیروهای موجود انجام دهیم، اظهار کرد: منابع انسانی یک سرمایه ارزشمند و بدون جایگزین هستند، در کشور های پیشرفته نیز همین رویکرد دنبال می شود و ما با آموزش، ایجاد نشاط و شادی، به وجود آوردن فضای اداری سالم و توجه به رفاه پرسنل به دنبال بهبود فضای کاری هستیم.

وی در پایان در واکنش به سوال خبرنگاران مبنی بر  انجام مسئولیت های اجتماعی منطقه شش عملیات انتقال گاز  نسبت به روستاهای اطراف این مجموعه که در معرض آسیب های مختلفی قرار دارند، عنوان کرد: نهاد ما نهادی دولتی بوده و بودجه مشخصی برای فعالیت های این چنینی دارد، ضمن اینکه هر نهادی مسئول اجرای وظایفی مربوط به خود است ما وظیفه آبادانی در قبال روستاها نداریم و بنده توان خود را روی وظایف و مسئولیت های اجرایی خود گذاشته ام.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: